Pesti Srácok

Elmegyógyító intézetbe viszik a lúgos orvos áldozatát sorozatban zaklató értelmiségi férfit (videó)

A Fővárosi Főügyészég indítványa alapján a bíróság ma letartóztatta a férfit, aki megsértette a távoltartás szabályait. A 60 éves R. László sorozatosan zaklatta a lúgos orvos áldozatát, amit a távoltartási végzés ellenére is folytatott. Az egyébként értelmiségi férfi még a bíróságon is szóbeli támadást intézet az orvos áldozatára, Reinner Erikára. A zaklatót most az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetbe szállítják, ahol a letartóztatás alatt megfigyelik az elméjét.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság IX. Kerületi Rendőrkapitánysága zaklatás és más bűncselekmények miatt folytat eljárást a 60 éves R. László ellen. Az eljárásban a Budai Központi Kerületi Bíróság a férfi bűnügyi felügyeletét rendelte el, valamint távoltartási végzést hozott, mely szerint R. László a sértettel sem személyesen, sem más módon nem léphet kapcsolatba.

Ennek ellenére R. László hívatlanul megjelent a bíróságon, a lúgos orvos, Bene Krisztián áldozatának, Reinner Erikának a polgári perében és ismét verbális támadást intézett az asszony ellen.

Bene Krisztián a vádlottak padján, mögötte az áldozata, Reinner Erika (Forrás: archív)
PestiSracok facebook image

A IX. kerületi rendőrök R. Lászlót 2025. május 23-án reggel a távoltartás szabályainak megszegése miatt lakóhelyéről előállították a kerületi rendőrkapitányságra, majd őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását.

A Fővárosi Főügyészég indítványa alapján a bíróság ma letartóztatta a férfit, aki megsértette a távoltartás szabályait.

A döntés – védelmi fellebbezés miatt – egyelőre nem végleges, a fellebbezés azonban nem bír halasztó hatállyal.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!