Pesti Srácok

Némi nemzeti érzés azért még pislákol a lengyelekben, meg is rongálták az ukrán nácik emlékművét

Némi nemzeti érzés azért még pislákol a lengyelekben, meg is rongálták az ukrán nácik emlékművét

Mi aztán megértjük a lengyelek történelmi ellenérzését az oroszokkal szemben, de csak úgy, mint a lengyel jobboldal jelentős része, minket is meglepett, hogy Varsóban elfelejtették, velük az ukránok legalább annyira elbántak. Az viszont, hogy a volhíniai mészárlást végrehajtó UPA-nak Lengyelországban állítottak emléktáblát, már szegény fékezetthabzású lengyel barátainknak is sok volt.

Nagyon kiakadtak az ukránok, mert a lengyelek elhelyeztek egy táblát a Podkarpackie vajdaság területén az Ukrán Felkelő Hadsereg (UPA) katonáinak emlékére felállított emlékművön. A rendkívül felháborító és ukránellenes, sőt oroszbarát táblán a következő állt:

Nagyon szélsőséges igaz? Csak a miheztartás véget: az UPA nácijai, annak a Banderának a pribékjei, akit most Kijevben istenítenek tízezreket mészároltak le, tulajdonképpen kiirtva Voliny területéről a lengyeleket az utolsó szálig. A szörnyű tetteikről, a tömeges nemi erőszakról, a nők és gyerekek élve kettéfűrészeléséről bővebben ITT írtunk (a cikk felkavaró képeket tartalmaz).

PestiSracok facebook image

Az tehát, hogy ezeknek az állatoknak lengyel területen felállítanak egy emlékművet nagyjából olyan, mintha Izraelben szobrot emelnének az ismeretlen SS-katonának. Nem is csoda tehát, hogy a lengyelekben még a Tusk-kormány ellenére is fellobant egy minimális nemzeti érzelem és kibővítették az emlékmű feliratát a fenti mondattal. Őszintén szólva csoda, hogy csak ennyit tettek.

De nem kell aggódni, a műemlékvédelmi szakemberek már helyre is állították a szobrot, eltávolították a "sértő táblát". természetesen ukrán parancsra. Tuskék tehát megint megmutatták, hogy kik az igazán fontosak nekik, és azok ismét nem a lengyelek lettek, Kijev szimpátiája fontosabb. Ismerős ez egy bizonyos magyar párt kapcsán? Gondoltuk...

Forrás, fotó: Ukrajinszka Pravda;

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!