Pesti Srácok

Perrel fenyegeti Karácsony Gergely az államot, amiért a be nem fizetett adó miatt inkasszózták a főváros számláját (videó!)

Miután Karácsony Gergely nem fizette ki a főváros szolidaritási adójának fennmaradó részét, inkasszózták Budapest számláját. A baloldali főpolgármester mintegy előremenekülve a felelősségre vonás alól, máris „törvénytelenséget” kiállt, és rendkívüli sajtótájékoztatót hirdetett csütörtök 15 órától. Hogy aztán perrel fenyegesse az államot, mert behajtotta a be nem fizetett adót. Azt viszont nem árulta el, ki lesz Walter Katalin utódja a BKK élén.

A Facebook-on közvetített sajtótájékoztatójában rögtön azt hangoztatta, "valakik felsőbb körökből politikai utasítást adtak az Államkincstárnak, hogy törvénytelenül emeljenek le 10,2 milliárd forintot a fővárosi önkormányzat számlájáról."

Karácsony azzal magyarázta az inkassszó törvénytelenségét, hogy "a korábban kért azonnali jogvédelem a bíróság döntéséig valóban jogvédelmet jelent."

PestiSracok facebook image

– fenyegetett a főpolgármester.

Az inkasszózás azután történt, hogy néhány napja a főpolgármester nemes egyszerűséggel kijelentette, nem fizeti be a Fővárosi Önkormányzat törvényes kötelezettségét, a 89,11 milliárd forintos szolidaritási adó fennmaradó részét, 50 milliárd forintot.

Mindezek ellenére a főpolgármester "jogszerűtlennek" nevezte az inkasszót (még véletlenül sem az adóelkerülést), ezért évről évre "újabb pereket indítanak" az adott évben kivetett szolidaritási hozzájárulás miatt.

Karácsony Gergely ismételten arra hegyezte ki narratíváját, hogy a főváros jelenleg nettó befizetője a központi költségvetésnek.

– közölte Karácsony.

Ráadásul egy ponton túl kerek-perec kijelentette: "Éles helyzetben" a kormánynak "át kell vennie" a budapesti közszolgáltatásokat, mert szerinte "a munkavállalói elbocsátások nem oldanák meg a problémát."

A főváros a likviditás megőrzése érdekében leállította a Budapesti Közművek, a Budapesti Közlekedési Központ és a Budapest Dísz- és Közvilágítási Kft. kifizetéseit – tette hozzá Karácsony Gergely még.

Azt Karácsony Gergely többszöri kérdésre sem árulta el, hogy ki lesz Walter Katalin utódja a BKK élén.

Ahogyan korábban megírtuk, Karácsony Gergely hiába kommunikálja, hogy a kormány inkasszózása törvénytelen, valójában ő nem tartja be a jogszabályokat.

Kiemelt kép: Hatlaczki Balázs

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.