Pesti Srácok

Pottyondy Edina már készíti a bőröndöt, vagy komikusnak áll a SzuverenitásGestapo miatt

Pottyondy Edina már készíti a bőröndöt, vagy komikusnak áll a SzuverenitásGestapo miatt

Pottyondy Edina, még nem tudja, mennyire veszi komolyan a kormány az átláthatósági törvényt. Azt azonban tudja, hogy a neve felkerült a NER halállistájára. Szerdai Facebook-bejegyzésében többek közt arról ír, két lehetősége maradt: vagy csomagol, vagy komikusi énjét kamatoztatja csak a jövőben. Kötelező rettegés pipa, mára be is lehet zárni az Internetet.

“Miután a nevem szerepel a SzuverenitásGestapo egyik jelentésében, valószínűleg én is felkerülök a NER halállistájára” - írta Facebook-bejegyzésében Pottyondy Edina. Az influenszer kiemeli, még nem tudja, mennyire komolyak a kormány szándékai vele kapcsolatban, de ha beigazolódik, amitől retteg, az ő magyarországi létezése ellehetetlenül. Mint kiemeli, nagyjából két választása maradt:

A másik lehetőség,

PestiSracok facebook image

Majd azt hangsúlyozza:

Hát, hogy min kell agyalnia Pottyondi Edinának, az csak rajta múlik. A baloldali értelmiség csomagolási hajlandóságát már jól ismerjük. Szinte minden kamrában lapul egy bőrönd a rendszerváltás óta. Óriási teher lehet a fasiszta Orbán diktatúrájának célkeresztjében élni. Eddig is ellehetetlenítették a munkásságát, ezt szinte már fokozni sem lehetséges. Példaértékű rettegése mindenképpen indokolt. Abban az alternatív univerzumban, amelyben létezik, valóban jogos minden félelme. Talán, ha ő is lezárja a Lánchidat, visszaretten a hatalom…

Vezetőkép: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!