Pesti Srácok

Szakszervezetek és civilek tiltakoztak a közélet átláthatóságáról szóló törvényjavaslat elfogadása ellen a fővárosban

Szakszervezetek és civilek tiltakoztak a közélet átláthatóságáról szóló törvényjavaslat elfogadása ellen a fővárosban

Szakszervezetek és civil szervezetek tiltakoztak a közélet átláthatóságáról szóló törvényjavaslat ellen vasárnap a budapesti Kossuth téren, azt hangsúlyozva, hogy ez a javaslat egy "bosszútörvény, amely a civilek ellen irányul".

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, a Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége, a Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezete, a Vegyipari Dolgozók Szakszervezete, a Szociális Ágazatban Dolgozók Szakszervezete és a Civil Bázis képviselői sajtótájékoztatón olvasták fel közös állásfoglalásukat. Közös kiállásukban úgy vélik, az "éj leple alatt benyújtott törvényjavaslat a megfélemlítésről szól".

Úgy vélik, a javaslat nem a törvényességet szolgálja, hanem a totális kontrollt. Egy olyan eszközt ad a hatalom kezébe, amely tetszése szerint bármilyen szervezetet célkeresztbe állíthat, megbélyegezhet, ellehetetleníthet. Szerintük ez mindenkit fenyeget, aki támogatást kap külföldről, nemzetközi civilalapokból vagy akár uniós pályázatból.

"A cél világos: a hatalomtól független hangokat elhallgattatni" - emelték ki.

PestiSracok facebook image

Kitértek arra, hogy a szakszervezeteket eddig is próbálták ellehetetleníteni, kivéreztetni, most ezt a "hadjáratot" kiterjesztik minden civil szervezetre, a hatalomtól független sajtóra is.

Közölték: a javaslat miatt nemzetközi ernyőszervezeteikhez, az Európai Unióhoz és a nemzetközi nyilvánossághoz fordulnak.

Közös nyilatkozatukban követelik a "gyalázatos" törvényjavaslat visszavonását, és mindenkit arra kérnek támogassák céljaikat, hiszen - mint mondták - újra kell építeni egy szétvert, nem működő országot, amihez erőre, figyelemre, fegyelemre, bátorságra és szolidaritásra van szükség.

Új társadalmi szerződésre van szükség - emelték ki - modern, érthető és szerethető alkotmányra. "Foglalkoznunk kell a politikával, mert ha ezt nem tesszük, akkor majd a politika foglalkozik velünk" - tették hozzá.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!