Pesti Srácok

Szijjártó Péter: a kormány megóvja a családokat és a vállalatokat az egekbe szökő energiaáraktól

Szijjártó Péter: a kormány megóvja a családokat és a vállalatokat az egekbe szökő energiaáraktól

A magyar kormány megóvja a családokat és a vállalatokat az Európai Unió és Oroszország közötti kapcsolatok elvágása nyomán egekbe szökő energiaáraktól - jelentette ki a tárca közlése szerint Szíjjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Szerencsen.

Úgy vélekedett, hogy a Magyarországon nagyjából háromezer főt foglalkoztató Nestlé működése kiváló bizonyíték arra, hogy miért nincs értelme szembeállítani a nagy nemzetközi vállalatok és a hazai kis- és középvállalatok támogatását, mivel például a svájci cég is nagyrészt magyar gazdáktól vásárolja meg a szükséges alapanyagokat.

Ennek kapcsán pedig kifejtette, hogy a Gyármentő Program elindítását is ezek a célok vezérelték, ennek keretében pedig 140 cégnek nyújtottak támogatást a saját energiatermelési kapacitásuk bővítéséhez. A miniszter tudatta, hogy ennek nyomán 390 milliárd forintnyi új beruházás jött létre Magyarországon, és 65 ezer munkahelyet sikerült megvédeni ebben a rendkívül nehéz időszakban.

Végül arra is kitért, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye ipari termelése tíz év alatt megduplázódott, értéke tavaly már elérte a 4500 milliárd forintot, amihez az is hozzájárult, hogy az állam ez idő alatt itt 148 nagyberuházást támogatott.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI/Külgazdasági és külügyminisztérium

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!