Pesti Srácok

Adománygyűjtő kampány indult Parajd turizmusának megújításáért

Adománygyűjtő kampány indult Parajd turizmusának megújításáért

Együtt Parajdért - Tartsuk életben Sóvidék szívét! címmel adománygyűjtő kampányt indított a bányakatasztrófa sújtotta település turizmusának megújításáért a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás (Visit Harghita) - közölte szerdán az MTI-vel a székelyföldi megye önkormányzatának sajtóirodája.

A közleményben emlékeztetnek, hogy a parajdi sóbánya elvesztése súlyos csapást jelent nemcsak a község, hanem az egész régió idegenforgalmára és gazdaságára. Ezáltal a térség egyik legfontosabb látványossága vált elérhetetlenné, és ezzel együtt számos helyi vállalkozás és család megélhetése is veszélybe került - írták.

A Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás a kampánnyal a Sóvidék központjának számító Parajd község turizmusának újrapozicionálását és fejlesztését támogatja.

Mint írták, az adományokat teljes egészében olyan tevékenységekre fordítják, amelyek új turisztikai irányvonalak kidolgozását segítik elő, támogatják a térség arculati és kommunikációs megújítását, élményalapú turisztikai fejlesztéseket tesznek lehetővé és hosszú távon fenntartható turizmust építenek ki Parajdon és környékén.

PestiSracok facebook image

"Parajd turizmusának jövője közös ügyünk. Arra kérjük mindazokat, akik hisznek Székelyföld értékeiben, Parajd múltjában és jövőjében, hogy lehetőségeikhez mérten járuljanak hozzá a kezdeményezéshez" - áll a közleményben.

Az adományokat a következő számlaszámra várják: RO45 RNCB 0152 1159 4006 0020; SWIFT: RNCB RO BU. Számlatulajdonos: Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Harghita.

Az adományozók ahhoz járulnak hozzá, hogy Parajd "ne csupán túlélje a jelenlegi válságot, hanem megerősödve, új arculattal térhessen vissza a turisztikai térképre" - összegeztek a kezdeményezők. Fotó: MTI/Veres Nándor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!