Pesti Srácok

Folytatódnak a tárgyalások az oroszok és az ukránok között Isztambulban

Folytatódnak a tárgyalások az oroszok és az ukránok között Isztambulban

Megérkezett az orosz és az ukrán delegáció Isztambulba, ahol hétfőn folytatódnak a béketárgyalások. Előbbit Vlagyimir Megyinszkij, utóbbit Rusztem Umerov vezeti - írja az Index.

A megbeszéléseken Hakan Fidan török külügyminiszter elnököl, amelyek helyi idő szerint 13 órakor kezdődtek, de pontos időtartamuk nem ismert. Az előző ugyanakkor kevesebb mint két órán át tartott − írta a BBC. A brit lap megjegyezte, hogy az ukrán autókonvoj jelentősen nagyobb volt, mint az oroszoké. Előbbiek ugyanis egy furgonnal, egy minibusszal, valamint további két szállító járművel érkeztek.

Az ukrajnai rendezésről tárgyalt az orosz és amerikai külügyminiszter

Az ukrajnai válságról beszélt telefonon Szergej Lavrov orosz és Marco Rubio amerikai külügyminiszter – közölte az orosz diplomáciai tárca június 1-én, vasárnap éjjel. A felek egyebek mellett eszmecserét folytattak az Isztambulban hétfőn esedékes közvetlen orosz–ukrán tárgyalások terveiről – írta az MTI.

PestiSracok facebook image

Marco Rubio részvétet nyilvánított az Ukrajnával határos, brjanszki és kurszki régiókban történt vasúti infrastruktúra felrobbantása következtében meghalt civilek miatt.

Szombat éjjel robbantásos merényletet követtek el egy személyvonat ellen az Ukrajnával határos Brjanszk megyében, aminek következtében legkevesebb hét ember meghalt, és több mint hetvenen megsebesültek. Vasárnapra virradóra, ugyancsak robbantással, Kurszk megyében egy tehervonatot siklattak ki, a mozdonyvezető és két segédje megsérült. Az orosz Nyomozó Bizottság (SZK) terrortámadás címén indított vizsgálatot.

Oroszország és Ukrajna küldöttsége a tervek szerint hétfőn találkozik Isztambulban, hogy megvitassa a két memorandumtervezetet, amelyben a szemben álló felek megfogalmazták a konfliktus lezárására vonatkozó álláspontjukat.

(Index, MTI / Kiemelt kép: MTI/EPA/Török külügyminisztérium)

Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.