Pesti Srácok

Nyitrai Zsolt: akadálymentes a Voks 2025 online felülete

Nyitrai Zsolt: akadálymentes a Voks 2025 online felülete

Akadálymentes a Voks 2025 online felülete, így a siketek és nagyothallók, valamint a látássérültek is elmondhatják véleményüket az ukrán EU-csatlakozás ügyében - írta Facebook-oldalán Nyitrai Zsolt miniszterelnöki főtanácsadó vasárnap reggel.

A bejegyzéshez csatolt videóban Hidvégi Balázs, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára hangsúlyozta: a Voks 2025 lényege, hogy az igazán fontos kérdésekben a magyarok elmondhassák véleményüket.

Ukrajna EU-csatlakozását ránk akarják erőltetni, miközben ez minden magyar családnak nagyon súlyos terheket jelentene. A döntésnek itthon kell megszületnie, figyelembe véve a magyar emberek érdekeit, élethelyzetét és biztonságát. "Ne hagyjuk, hogy mások döntsenek helyettünk, döntsünk mi magunk!" - mondta.

Kósa Ádám, a Belügyminisztérium fogyatékosságügyi államtitkára szerint az akadálymentesített Voks 2025 több mint hatvanezer siket és nagyothalló ember számára is hozzáférhető.

PestiSracok facebook image

A szavazás mindenki számára elérhető, mert a fontos kérdésekben nekünk kell dönteni - fűzte hozzá.

Nagy Sándor, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének elnöke a videóban arról beszélt, hogy a vak és gyengénlátó emberek is aktív részesei a közéletnek. Ezzel a jogukkal azonban akkor tudnak élni, ha egyenlő eséllyel férnek hozzá az információkhoz.

A Voks 2025 webes felülete akadálymentes, így a látássérült emberek is ki tudják tölteni - mondta.

Forrás: MTI/Nyitrai Zsolt Facebook oldala

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!