Pesti Srácok

Szijjártó: elfogadhatatlan, hogy Brüsszel akadályozza a nyugat-balkáni bővítést, a rossz állapotban lévő Ukrajnát viszont felvennék

Szijjártó: elfogadhatatlan, hogy Brüsszel akadályozza a nyugat-balkáni bővítést, a rossz állapotban lévő Ukrajnát viszont felvennék

Elfogadhatatlan, hogy Brüsszel és több nyugati tagállam folyamatosan akadályozza az Európai Unió nyugat-balkáni bővítését, miközben a sokkal rosszabb állapotban lévő Ukrajnát extra gyorsan fel akarják venni - közölte a tárca tájékoztatása szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Szkopjéban.

A tárcavezető az észak-macedón kollégájával, Timco Mucunskival folytatott tárgyalását követően arról számolt be, hogy jelen időszak minden túlzás nélkül nevezhető a veszélyek korának, hiszen Európában és a környékén is számos fegyveres konfliktus zajlik, amelyek súlyos biztonsági és gazdasági kihívások elé állítják a kontinenst, ez pedig megnöveli az Európai Unió nyugat-balkáni bővítésének fontosságát.

Leszögezte, hogy ebből Európa mind gazdaságilag, mind biztonságilag nagyon sokat profitálna, és ezért komoly hiba az, hogy Brüsszel és a nyugati tagállamok folyamatosan akadályozzák a folyamatot.

PestiSracok facebook image

- fogalmazott.

- tette hozzá.

- húzta alá.

- mondta.

Szijjártó Péter arra is kitért, hogy a nap folyamán két megállapodást írtak alá. Tájékoztatás szerint az egyik az ösztöndíjprogram folytatásáról szól, amelynek keretében évente húsz észak-macedóniai hallgató tanulhat magyarországi egyetemeken, a másik pedig egy átfogó kormányközi stratégiai megállapodás arról, hogy nagy magyar vállalatok részt fognak venni az észak-macedóniai közlekedési, energetikai és távközlési infrastruktúra fejlesztésében.

- emelte ki.

A miniszter újságírói kérdésre válaszolva megerősítette, hogy Bulgária valóban nyíltan akadályozza Észak-Macedónia integrációs törekvéseit, de hangsúlyozta, hogy nem ez az oka annak, hogy húsz éve nem halad a folyamat, a helyzet ugyanis ennél rosszabb.

- mutatott rá.

- jelentette ki.

- fűzte hozzá.

Forrás: MTI; fotó: Hatlaczki Balázs/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!