Pesti Srácok

Szijjártó Péter: Sikeresen kimenekítettük a Közel-Keletről az első hét magyar állampolgárt

Szijjártó Péter: Sikeresen kimenekítettük a Közel-Keletről az első hét magyar állampolgárt
Fotó: Jaroslav Novák

A szlovákok által szervezett mentesítőjárat elhagyta Jordánia légterét, fedélzetén 7 magyar állampolgárral, akik így kikerültek a konfliktuszónából.

A közel-keleti térségben sajnos egyre súlyosabb a biztonsági helyzet azzal, hogy Irán és Izrael most már nem csak egymás fővárosait támadja. A konfliktuszóna kiszélesedése megnöveli azon magyarok számát is, akik veszélybe kerülhetnek a térségben, így egyre több állampolgárunk kér segítséget a hazajutásban. - írja Szíjjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter a közösségi oldalán.

Az evakuáció most lényegesen bonyolultabb, mivel Irán és Izrael lezárták légtereiket, így most több összetett műveletünk zajlik, több közel-keleti ország területén.

Az első evakuációs akció ezekben a percekben már megnyugtató fázisába ért, miután a szlovákok által szervezett mentesítőjárat elhagyta Jordánia légterét, fedélzetén 7 magyar állampolgárral, akik így kikerültek a konfliktuszónából.

Ők rövidesen landolnak Cipruson, ahol konzuljaink már várják őket, majd holnap tovább indulnak Pozsonyba. Köszönjük szlovák barátainknak az együttműködést, nem ez az első közös evakuációs műveletünk, mindig is számíthattunk egymásra és ez a jövőben sem fog változni.

További műveletek is szervezés, illetve kivitelezés alatt vannak, ezeken tovább dolgozunk és bízom benne, hogy rövidesen újabb jó hírrel tudunk szolgálni.

 


 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!