Pesti Srácok

Donald Trump visszavonja a kaliforniai nagy sebességű vasúti projekt 4 milliárd dolláros támogatását

Donald Trump visszavonja a kaliforniai nagy sebességű vasúti projekt 4 milliárd dolláros támogatását

Az amerikai elnök szerdán közölte, hogy a közlekedési minisztérium visszavonja a kaliforniai nagysebességű vasúti projekt 4 milliárd dolláros kormányzati támogatását. Donald Trump régóta harcol a kaliforniai baloldallal.

Főhet a feje a kaliforniai baloldalnak és az államot "vezető", különlegesen ostoba Newsom kormányzónak. Donald Trump ugyanis nem szívbajos, és ennek újból bizonyítékát is adta.

Donald Trump
Donald Trump

Donald Trump beleszállt a kaliforniai baloldalba

Ezt a projektet súlyosan túlárazták, túlszabályozták, és soha nem teljesítették

- írta Trump a közösségi médiában közzétett bejegyzésében.

A vasút, amelyet ígértek nekünk, még mindig nem létezik, és soha nem is fog létezni

- vélekedett az elnök.

A tárca azt írta, a nagy sebességű vasúti projekt számára nincs járható út, és fontolgatja a projekttel kapcsolatos további finanszírozás esetleges visszakövetelését, mivel "durván túllépte a költségvetést". Kaliforniai tisztviselők törvénytelennek nevezték az intézkedést.

Kalifornia minden eszközt be fog vetni, hogy harcoljon ez ellen a törvénytelen intézkedés ellen

- mondta Gavin Newsom kaliforniai kormányzó.

A Szövetségi Vasúti Hivatal a múlt hónapban 315 oldalas jelentést adott ki, amelyben határidők elmulasztására, költségvetési hiányosságokra és megkérdőjelezhető utasszám-előrejelzésekre hivatkozott. A kaliforniai nagysebességű vasúti rendszer 1287 kilométer hosszú, akár óránként 350 kilométeres sebességre képes rendszer, amelynek célja, hogy összekösse San Franciscót Los Angelesszel és Anaheimmel, a második fázisban pedig északra Sacramentóig és délre San Diegóig haladna. A teljes San Francisco-Los Angeles projektet eredetileg 2020-ra kellett volna befejezni 33 milliárd dollárért, de ez az összeg mostanra 89 milliárd dollárról 128 milliárd dollárra ugrott.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!