Pesti Srácok

A Fidesz-KDNP vezet a pártok közötti versenyben

Fidesz
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A Real–PR 93. friss közvélemény-kutatása alapján a Fidesz-KDNP áll az első helyen.

A Real–PR 93. friss közvélemény-kutatása alapján a Fidesz-KDNP (47 százalék) továbbra is őrzi első helyét a pártversenyben Magyar Péter pártjával (42 százalék) szemben. A Tisza Párt lenne az egyetlen biztos bejutó ellenzéki párt, miután a Demokratikus Koalíció (négy százalék) és a Mi Hazánk (három százalék) csak alulról közelíti a bejutási küszöböt.

Fidesz_KDNP
A Fidesz-KDNP-t a biztos szavazók körében a magyarok 47 százaléka támogatja. 

A felmérés alapján öt százalékpontos a kormánypártok előnye a biztos szavazók körében. Ők azok a választópolgárok, akik részvételüket biztosra ígérnék egy most vasárnapi országgyűlési választáson, valamint megjelölték, melyik pártra szavaznának, vagy egyéb kérdésekre adott válaszaik alapján besorolásra kerültek egy adott párt szavazótáborába.

A tavaszi mozgósító kampányoknak köszönhetően csak a nagy pártok erősödtek az év első felében.

Erősödött a Fidesz-KDNP támogatottsága

A biztos szavazók körében a kormánypártokat 47 százalék támogatja, ami három százalékpontos erősödést jelent novemberhez képest.

A Tisza Párt hat százalékponttal erősödött tovább az ellenzéki térfélen tavaly év vége óta, és a biztos szavazók körében 42 százalékos eredményt tudna elérni.

A két nagy párt erősödésének vesztesei a négy százalékon álló Demokratikus Koalíció, illetve a három százalékon álló Mi Hazánk Mozgalom, mely pártok támogatottsága csökkent a novemberi öt-, illetve hétszázalékos eredményükhöz képest. Nem jutna be a Magyar Kétfarkú Kutya Párt sem háromszázalékos támogatottságával.

A Real–PR 93. a vidék közvélemény-kutatója, ezért mindig törekszik arra, hogy a magyar közélet egyik legmeghatározóbb törésvonala, a főváros és a fővároson túli Magyarország metszetében is vizsgálja a magyar közvéleményt, az eltérés pedig most is jelentős a vidéki és a budapesti választók politikai preferenciáiban.

Vidéken a Fidesz–KDNP támogatottsága 52 százalékos, míg a fővárosban 31 százalék vallja magát kormánypártinak a biztos szavazók körében. Ezzel szemben a Tisza Párt Budapesten tud nagyobb támogatottságot felmutatni (49 százalék), míg az ország többi részén 41 százalékos táborral rendelkezik.

A Real–PR 93. debreceni székhelyű országos és helyi közvélemény-kutatásokkal foglalkozó cég, amely kiemelt figyelmet szentel annak, hogy a budapesti politikai vitákban a vidéki Magyarország véleménye is megjelenjen.

A közleményben szereplő közvélemény-kutatás ezer fő telefonos megkérdezésével készült 2025. június 30. és július 1. között a felnőtt társadalomra nemre, korra és lakóhelyre nézve reprezentatív mintán. A hibahatár legfeljebb +/–3,2 százalék. Az ábrán feltüntetésre kerültek a pontos hibahatárok.

 

Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.