Pesti Srácok

Kijelölték a Digitális Polgári Körök koordinátorait

Kijelölték a Digitális Polgári Körök koordinátorait

Máthé Zsuzsa újságíró és Nagy János Miniszterelnöki Irodát vezető államtitkár lett a miniszterelnök által Tusványoson bejelentett Digitális Polgári Körök közösségi koordinátora - tette közzé a mozgalom a nyilvános Facebook-oldalán csütörtökön.

Az egyes számú Digitális Polgári Kör felkérte Máthé Zsuzsát és Nagy Jánost közösségi koordinátoroknak. A jövőben ők fognak beszámolni Nektek minden DPK-t érintő közérdekű információról. Fogadjátok őket szeretettel és bizalommal!" - írták a közleményben.

Kijelölték a Digitális Polgári körök koordinátorait
Kijelölték a Digitális Polgári körök koordinátorait

Kijelölték a DPK-k alapszabályait is

Nagy János államtitkár a csütörtöki bejegyzésében már meg is osztotta az egyes számú csoport három alapszabályát. „Kedves Barátaim! A Digitális Polgári Kör morális forráskódját mindannyian elfogadtuk a közösséghez való csatlakozáskor. Én most fontos technikai csoportszabályokkal érkezem” – írta az államtitkár.

  1. A csoportba bárki posztolhat, de ezek csak az adminisztrátori jóváhagyást követően jelennek meg az üzenőfalon. A bejegyzések minőségét folyamatosan monitorozzuk, és a legjobbakat közzétesszük.
  2.  Az egyes számú Digitális Polgári Körbe bárki meghívhatja a hazáját szerető és azért tenni kívánó ismerőseit. Bárki csatlakozhat, aki konstruktívan szeretne részt venni az országépítésben és nemzeti algoritmusunk kialakításában. Nagyon fontos: ne hívjátok meg válogatás nélkül minden ismerősötöket. A meghívottakért Nektek kell vállalni a felelősséget.
  3. A csoport tagjai között elvárt a polgári párbeszéd, ami a konstruktív vitán, a jóhiszeműségen és a kölcsönös tiszteleten alapszik

– fogalmazott bejegyzésében Nagy János.

Legyünk azok itt is, akik a való életben vagyunk: becsületes, egymást tisztelő és egymáshoz szeretettel forduló, hazaszerető magyarok

– zárta posztját a Miniszterelnöki Irodát vezető államtitkár.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!