Pesti Srácok

Németország nyolcvan év után újra a mi belügyeinkkel foglalkozik

Németország nyolcvan év után újra a mi belügyeinkkel foglalkozik
20250221 -- A 2023-as antifa-támadásokban részt vett német nembináris Simeon Ravi Trux Maja, előkészítő ülése, a Fővárosi Bíróságon. // fotó: Hatlaczki Balázs

Germán barátaink nem változnak és valahogy még mindig nem tudják levetni világhatalmi törekvéseiket. A negyedik birodalom megteremtésének jegyében Németország már megint a mi belügyeinkkel akar foglalkozni.

Wolfram Jarosch, egy német tanár, Budapestig tartó éhségmenetet indított, hogy felhívja a figyelmet gyermeke, Maja T. ügyére, aki több mint egy éve vizsgálati fogságban van Magyarországon, súlyos bántalmazások vádjával – számolt be a hírről a Die Zeit. (Ismerve a történelmi előzményeket mi azért nem örülünk neki, hogy Németorszg megint rajtunk keresztül akar menetelni.)

Jarosch a magyar börtönkörülményeket – elszigeteltséget, rossz higiénés viszonyokat, pszichológiai megterhelést – bírálja, és hangsúlyozza, hogy Maját inkább Németországban kellene bíróság elé állítani, mert szerinte Magyarország jogállamisága megkérdőjelezhető. Maja támogatására széles körű kampány indult, baloldali német politikusok, köztük SPD-sek is kiálltak mellette. Az ügy kiemelt nemzetközi figyelmet kapott, miközben más, hasonlóan vádolt személyek ügyében Olaszország és Franciaország eltérő gyakorlatot követ – írja a német lap.

Ajánljuk még