Pesti Srácok

Örülnek az oroszok Amerika bölcs döntésének, hogy nem szállítanak Ukrajnának fegyvert

TCK-s célpontokat adnak az oroszoknak az ukrán civilek, egy sorozót pedig megöltek Lembergben
TCK-s célpontokat adnak az oroszoknak az ukrán civilek, egy sorozót pedig megöltek Lembergben
Fotó: Szergej Kozlov

Minél kevesebb fegyver érkezik Ukrajnába, annál közelebb jutunk a különleges katonai művelet végéhez, reagált a Krem miután az USA leállította egyes fegyverek leszállítását Ukrajnának.

Üdvözölte a Kreml szerdán, hogy az Egyesült Államok leállította egyes fegyverek leszállítását Ukrajnának.

"Minél kevesebb fegyver érkezik Ukrajnába, annál közelebb jutunk a különleges katonai művelet végéhez" 

- jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva.

Az ukrán külügyminisztérium jelezte: konzultáltak az amerikai követség ügyvivőjével az ügyben, és hangsúlyozták, 

nagyon fontos, hogy "továbbra is érkezzenek az orosz invázióval szembeni küzdelemhez elengedhetetlen katonai segélyek".

 

Marjana Beca ukrán külügyminiszter-helyettes közleményében háláját fejezte ki John Ginkelnek, a kijevi amerikai nagykövetség ügyvivőjének az amerikai támogatásért, de arra figyelmeztetett, hogy a segélyek csökkentése, különösen a légvédelmi rendszereket érintően, azzal a veszéllyel jár, hogy felbátorítják Oroszországot.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök egyik tanácsadója azt mondta, Kijev igyekszik "tisztázni" a helyzetet Washingtonnal, "valamennyi szinten folyik az egyeztetés az amerikai féllel".

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!