Pesti Srácok

Ez lenne egy uniós mintaország? - Újabb akció mutatja, hogy az ukrán szervezett bűnözés még mindig virágzik

Ez lenne egy uniós mintaország? - Újabb akció mutatja, hogy az ukrán szervezett bűnözés még mindig virágzik
Fotó: Fabio Cimaglia

Több mint másfél milliárd forintnyi kábítószert foglaltak le a hatóságok. Az ukrán hatóságok az ország történetének egyik legnagyobb kábítószer ellenes akcióját hajtották végre a napokban.

Ukrajna történetének egyik legnagyobb kábítószer ellenes akcióját hajtották végre az elmúlt napokban. A hatóságok összesen 130 házkutatást végeztek, mely során 200 millió hrivnyányi (1,6 milliárd forint) kábítószert foglaltak le – írja a TCH ukrán lap.

Az ukrán szervezett bűnözés még mindig "virágzik"
Az ukrán szervezett bűnözés még mindig "virágzik" / Forrás: Telegram

Az elkövetők az ültetvényeiket elsősorban mezőgazdasági területeken, mocsarak és egyéb nehezen megközelíthető helyeken alakították ki.

A hatóságok 14 elkövető ellen indítottak eljárást. A TCH megjegyzi, Ukrajnában 2024-ben legalizálták az orvosi kannabiszt.

Az ukránok egyáltalán nem állnak készen az uniós csatlakozásra

Komoly kihívásokkal nézne szembe hazánk Ukrajna európai uniós csatlakozása esetén, amely nemcsak a szociális és egészségügyi rendszerünkre, hanem a biztonságunkra nézve is jelentős kockázatokat hordoz. Ukrajna a bűnözés tekintetében Európában az egyik legrosszabb helyen áll. A szervezett bűnözés magában foglalja a fegyver- és kábítószer-kereskedelmet, a prostitúciót, az emberkereskedelmet és a kiberbűnözést is. Ukrajna hagyományosan fontos tranzitországa a heroinkereskedelemnek, emellett jelentős kannabisztermelőként is ismert - összegez a Mandiner.

 

 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!