Pesti Srácok

A Kirk-gyilkosság következménye: A legmagasabb szintre emelték az olasz vezetők védelmét

A Kirk-gyilkosság következménye: A legmagasabb szintre emelték az olasz vezetők védelmét

Az olasz belügyminisztérium úgynevezett rendkívüli szintre emelte Giorgia Meloni kormányfő, valamint helyettesei, Antonio Tajani és Matteo Salvini védelmét a Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista meggyilkolása után őket érő fenyegetések miatt.

A legmagasabb szintű biztonsági intézkedések között szerepel a kormány vezetőit kísérő testőrök létszámának megemelése. Giorgia Meloni miniszterelnököt, valamint Antonio Tajani és Matteo Salvini kormányfőhelyetteseket két vagy három páncélozott jármű kíséri három-három rendőrrel.

Georgia Melonit a Marche tartományban zajló helyhatósági választási kampány záróeseményén hat biztonsági ember kísérte.

A kiemelt védelmet Matteo Piantedosi belügyminiszter rendelte el, aki egy héttel ezelőtt körlevélben szólította fel a területi hatóságokat a politikai és közéleti vezetők védelmének megerősítésére. Piantedosi úgy ítélte meg, hogy a Charlie Kirk elleni merénylet Olaszországban is feszültebbé tette a belpolitikai légkört.

Az Egyesült Államokban történt bűncselekményt követő napokban Giorgia Melonit és helyetteseit is több fenyegető üzenet érte az olaszországi szélsőbaloldali csoportok részéről. Charles Kirk temetését vasárnap tartják. Ugyanazon a napon Giorgia Meloni Rómában az Olasz Testvérek (FdI) jobboldali kormánypárt ifjúsági tagozatának szabadtéri nagygyűlésén szólal fel.

 Matteo Salvini, a Liga vezetője szintén vasárnap a lombardiai Pontida mezején pártja nemzetközi találkozóját vezeti, amelyre az európai jobboldal politikusainak érkezését várják.

Mindkét eseményt kiemelt biztonsági készültség kíséri.

Kiemelt kép: MTI/AP/Pétrosz Karadzsiasz

Ajánljuk még

Ha eddig nem tudtad, mi hiányzott: szexi cukrászda nyílt Budapesten – Mutatjuk a kínálatot – The Fair Right (videó)

Ps TV 2023 november 11.
Pénteken Mr. Dick néven nyitotta meg kapuját Budapest első "szexi cukrászdája". Úgy döntöttünk, ezt meg kell néznünk. A rovarburger és a vagina ízű csipsz után igazi felüdülés, ha egy ételnek ezentúl csak a formája emlékeztet minket egy nemi szervre. Az itt készült gofrik azonban nemcsak arra emlékeztetnek minket, egy az egyben olyanok is. A cukrászda dolgozói elmondták, hogy az olaszországi tulajdonosnak több európai nagyvárosban is van hasonló tematikájú cukrászdája, amit a helyiek valósággal "zabálnak". És mivel nagyon szereti Budapestet, úgy döntött, nyit egy "szexi cukrászdát" nálunk is. Szabina, az egyik eladó elmondása szerint főleg a fiatalokat célozzák, azon belül is a legény- vagy leánybúcsúztató csapatokat, de szeretettel várnak minden érdeklődőt. De hogy pontosan hogy is néz ki egy ilyen cukrászda (és mit kaphatunk ott be), az csak a videóból derül ki. Nézzétek meg a teljes riportot!

Az Akta – Elüldözte az orvosozós csalókat a házából, 12 millió kártérítést kell fizetnie a férfinak

Ps TV 2023 szeptember 6.
Egészen abszurd jogi helyzet állt elő a fővárosban, az orvosozós csalók néven ismertté vált üggyel összefüggésben. A fehér köpenybe bújt termékbemutatós vállalkozókat, akik idős emberekkel hitették el, hogy halálos betegek és adtak el nekik mágneses gyűrűket, masszírozó kütyüket, mára egy ország ismeri. Az országos hálózatot kiépítő pénzcsinálók az elmúlt nyolc évben sorra buktak meg, Szombathelytől Veszprémen át Zalaegerszegig. Szombathelyen heteken belül másodfokon is ítélet születik több mint 50 vádlott ellen, akik közül többeket első fokon komoly letöltendő börtönbüntetésre ítéltek. A fővárosban eközben ugyanazzal a módszerrel, ugyanazokkal az eszközökkel mind a mai napig jól megy a bolt, igaz, itt is ütköztek olykor akadályokba. A legkomolyabb akadályt Szűcs Attila jelentette, aki amolyan civil kurázsival vette fel a harcot a Lónyay utcai házukban call centert és közérzetjavító központot működtető keményfiúkkal. Tucatjával hívták ide időpontra az időseket, akik aztán jobbára ugyanazt a leletet kapták és sokan utolsó pénzüket is a csodakütyükre költötték, amikről elhitték, hogy az életüket menthetik meg. Szűcs Attila eleinte csak az öregeket tájékoztatta, aki bebocsátásra vártak, aztán újságírókat is kihívott, olykor pedig dokumentálta, mi történik a házban. Végül feljelentették zaklatásért, és amiért állítólag elüldözte a házból a céget, a nekik helyiségeket bérbe adó ingatlanfejlesztő is beperelte, károkozásért. Mit gondolnak, ki húzta a rövidebbet?