Pesti Srácok

Magyar Péter már a kukában látná a rezsicsökkentést, cserébe pedig nem adna semmit

Magyar Péter már a kukában látná a rezsicsökkentést, cserébe pedig nem adna semmit
Fotó: Hatlaczki Balazs

A tiszás szektavezér, Magyar Péter ismét megosztotta véleményét egy szakmai kérdésben, nevezetesen a rezsicsökkentéssel kapcsolatban, amelyet még a magyar kormány vezetett be annak érdekében, hogy ezzel is segítse a magyarok megélhetését a változó energia árak mellett. Azonban Magyar Pétert nem olyan fából faragták, hogy ezt a tényt elismerje, és inkább nekiment a rezsicsökkentésnek, és azt csak egyszerűen "humbugnak" nevezte. Azonban az európai helyzet teljesen más képet mutat, hiszen az Európai Unióban a lakosság 23 százaléka fűtési nehézségekkel küzd és a magyarhoz képest 3-4-5-szörös energiaárak is akadnak.

Magyar Péter szektavezérnek van kiről példát venni, na, persze nem a nagy magyar államférfiakról, hanem például a brüsszeli vezetésről, amely szintén kárhoztatja a magyar kormány rezsicsökkentő intézkedését. A tiszás politikusnak pedig több se kell, beáll ő minden brüsszeli gáncsoskodás mögé, még akkor is, ha tisztában van vele, hogy a rezsicsökkentés a magyar háztartásoknak nagy segítség.

Magyar Péter
Magyar Péter büszkén hirdethetné: Ide mindenkit, aki a rezsicsökkentés eltörlését kívánja, és többet akar fizetni. 
Fotó: Hatlaczki Balazs

Magyar Péter büszkén járja a rezsicsökkentés brüsszeli útját

A "magyarok megmentője" most egy posztban tette közzé gondolatait, és azt írta:

A rezsicsökkentés is egy humbug, ma a magyar emberek átlagosan többet fizetnek az energiáért, mint az európai átlag, mert csak egy bizonyos szintig van ugye a rezsicsökkentés.

Ugye? Hát, nem. Mert "mindentudó" Péter már megint elfelejtette közölni azt az icipici tényt, hogy a valóságban a magyar háztartások óriási többsége a lakossági árat fizeti a gázért és az áramért, ez a tarifa pedig a legalacsonyabb az EU-ban. De egy ilyen tények a Petiék kreált kis világába nem fér bele, és ezért szó sem lehet arról, hogy erre felhívják a magyarok figyelmét, vagyis marad a szektások tovább hülyítése, úgy, ahogy Petiék akarják.

Brüsszeli mintára pedig a rezsicsökkentés támadása kiemelt helyen szerepel a Tisza Párt kommunikációjában. A párt Facebook oldalán például megjelent  „2013: a rezsicsökkentés illúziója” címmel egy olyan bejegyzés, amely számos valótlanságot állít. Magyar Péter pártjának bejegyzése szerint például bár 2013-ban a Fidesz meghirdette a „rezsicsökkentést”, és adminisztratív eszközökkel kb. 20%-kal csökkentette is az energiaárakat, az azonban szerintük csak rövid távon hozott könnyebbséget.

Majd felsorolták a szerintük elmaradt energetikai fejlesztéseket, de persze azt megint csak elfelejtették közölni, hogy a kormány energiapolitikájának köszönhetően az Európai Unió tagállamai között jelenleg a legolcsóbbak közé tartozik a magyar lakosság által fizetendő energiaár. De ilyen apróságok nem érdeklik sem a tiszás elitet, sem a bűvkörökbe került embereket, akik a Tisza Párt felsőbb rétegei számára csak egyszerű alattvalók, akikben a szavazatot látják.

Akkor mi kellene a rezsicsökkentés helyett? Semmi

Mert Magyar Péterék arról már nem beszélnek, hogy a hatalomra kerülésük esetén biztosan növelnék a magyar lakossági energiaárakat. Az Európai Parlamentben ugyanis már ígéretet tett arra, hogy kormányra kerülése esetén életbe lépteti majd az EU árnövelő hatású energiapolitikai direktíváit.

Magyar Péter már túllépett a valóságon: ami létezik, valójában nincs is

És, hogy miért van ez? Mert ezt mondja a szekta vallási vezetője. Ugyanis a Tisza azt írja a posztjában, hogy nincs országos szigetelési program, hogy nem cserélték le a nyílászárókat és nem korszerűsítették a fűtésrendszereket. Lassan pedig hozzá fogják tenni, hogy a kormány az ajtókat is leszerelte. És akkor nézzük, mi is történt valójában: otthonok sokaságában valósult meg az energetikai korszerűsítés a különböző programok segítségével, így többek között a szigetelés, a nyílászárók cseréje és a fűtőrendszerek korszerűsítése is.

De, így szép az élet!Hisz, még mindig könnyebb hazugságokkal bódítani a népet, mint a szembejövő tényekre reagálni. Legalábbis Péternek minden bizonnyal. A vallási vezető nemcsak osztogatja áldásait, hanem „alattvalóinak” fejét tömi tele mindenféle tarthatatlan ígérettel.

A Tisza Párt, az adóemelés párján áll

A kiszivárgott dokumentumok és a pártvezetők elszólásai alapján a Tisza Párt többkulcsos, brutális adóemelést vezetne be, amely nemcsak a tehetőseket, hanem az átlag alatt keresőket is sújtaná.

22 és 33%-os személyi jövedelemadót vezetnének be, és már azokat is komoly adótöbblet sújtaná, akik jóval az átlag alatt keresnek. A Tisza adóterve tehát minden magyar családot súlyosan hátrányosan érintene.

A kiszivárgott hírek szerint a Tisza Párt a többkulcsos SZJA bevezetése mellett megemelné még a társasági adót és a tőkejövedelmek adóját is.

Az adóemeléssel kapcsolatban a „progresszív” személyi jövedelemadó mellett 25 százalékos társasági adót és háromkulcsos nyereségadót vezetnének be Magyar Péterék annak érdekében, hogy a kampányígéreteiket teljesíthessék. A társasági adó kulcsát 9 százalékról emelnék az említett 25 százalékra; a tőkejövedelmeket pedig az szja-hoz hasonlóan, sávosan adóztatnák meg kormányra kerülésük esetén.

A céges osztalékok után az átlagkereset mértékéig 20 százalék lenne az adó, efölött már 30 százalékot kellene fizetni, majd a következő lépcsőben a 40 százalékos sáv következne. Az állampapírok és a részvények nyereségének megadóztatását hasonló módon terveznék Magyarék: az eredeti tőkebefektetés nyeresége után a mindenkori átlagbérnek megfelelő összegig 20, afölött az átlagbér kétszereséig 30, azt is meghaladó nyereség esetén pedig 40 százalékos kulccsal kellene adózni. Tőkejövedelemnek számítana minden olyan bevétel, ami nem bér jellegű.

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.