Pesti Srácok

Orbán Viktor: Brüsszel vagy Magyarország, melyik utat választjuk?

Orbán Viktor: Brüsszel vagy Magyarország, melyik utat választjuk?
Orbán Viktor
Fotó: Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Orbán Viktor miniszterelnök ma a Harcosok Klubjában jelentkezett, ahol a kormányfő közölte, hogy megírta a levelet Ursula von der Leyennek, az Európai Bizottság (EB) elnökének. Orbán Viktor a levélben követelte az EB elnökétől, hogy az Európai Unió térítse meg Magyarország határvédelmi költségeit.

Orbán Viktor a Harcosok Klubjában közölte, hogy "felháborító", amit Brüsszel csinál. "Napi egymillió euróra büntetnek minket azért, mert nemet mondunk a bevándorlásra, és védjük a határt. És ezzel egész Európát védjük!” - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök. Orbán Viktor felidézte, hogy a kormány eddig egymillió illegális határátlépést akadályozott meg, a rendőrök és a határvadászok munkáját pedig elismerés illeti.

ORBÁN Viktor
Orbán Viktor miniszterelnök és a 2026-os győzelmi terv. 
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán

Orbán: Brüsszel fizesse ki a számlát

„Brüsszel ne büntesse a magyarokat, hanem köszönje meg a határvédelmet, és fizesse ki a számlát” – közölte, megjegyezve, hogy ha nem is az egészet, legalább a számla egy részét állhatná Brüsszel.

Majd a kormányfő feltette a kérdést:

Brüsszel vagy Magyarország, melyik utat választjuk?

„Ha Brüsszelhez igazodunk, ahogy a Tisza és a DK akarja, jön a többkulcsos adó, a rezsicsökkentésnek és a 13. havi nyugdíjnak vége, a családtámogatásokat felszámolják. A nyertesek a multik, a bankok és az energiacégek lesznek. A Tisza gazdasági főnöke egy bankár, aki külföldről kapja a pénzét. Kinek az érdekét szolgálná egy ilyen ember? Mi a magyar utat választjuk. Munkaalapú állam, nemzeti gazdaságpolitika, adócsökkentés, családtámogatás, Otthon start, nincs migráció és nincs háború – sorolta Orbán Viktor.

A miniszterelnök a napi teendőkről is említést tett, mint fogalmazott, elárulta, épp a kormányülésre készül.

„Amit mondunk, azt megcsináljuk. A politikában a legfontosabb dolog a bizalom. Ez volt az eddigi győzelmeink kulcsa, és ez lesz 2026-ban is” – szögezte le, majd Magyar Péter ballépéseit is sorra vette.

A kiskakas beismerte, hogy Tarr Zoltán igazat mondott a Tisza-adó bevezetéséről” – mutatott rá, majd a vallomásáról készült felvételt is közzétette.

Aki átveri a szavazókat, azt megbüntetik, az elporlad. Annak csak a kakaskodás marad. Az meg kevés lesz. Harcolunk az igazságért! Harcolj a hazugság ellen!” – buzdított a kormányfő, aki végezetül egy kis sporttal zárta gondolatait:

Este magyar–portugál. Ria, ria, Hungária! - zárta a bejegyzését a kormányfő. 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!