Pesti Srácok

Orbán Viktor: a Tisza-adó egyik célja a magyar vállalatok támogatásainak megnyirbálása

Orbán Viktor: a Tisza-adó egyik célja a magyar vállalatok támogatásainak megnyirbálása
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán

A Tiszánál már megint “ráncot vetett” az adóemelés - kezdte ma reggeli, a közösségi oldalon közzétett bejegyzését Orbán Viktor miniszterelnök. Orbán Viktor ezzel reagált a Tisza Párt legújabb gazdaságpolitikai terveire, amellyel a párt a magyar vállalkozásoknak nyújtott támogatásokat akarja visszaszorítani.

Orbán Viktor a legújabb tiszás tervről azt mondta, hogy "a Tisza-adónak sosincs vége." Majd a kormányfő közölte, hogy már itt van a harmadik fejezet, amelyben most az a baja a Tisza Pártnak, hogy "a kormány túl sokat költ a magyar vállalkozások támogatására."

ORBÁN Viktor
Orbán Viktor miniszterelnök nyilatkozik a sajtónak Dunapatajon, ahol aszályvédelmi helyszíni szemlét tartott 2025. július 3-án.
Fotó: Benko Vivien Cher

A kormányfő hozzátette, hogy ezt "a legújabb tiszás gazdasági guru kiszivárgott egyetemi előadásából. (Az előző gazdasági guru abba bukott bele, hogy kikotyogta a többkulcsos adóról szóló terveiket. Arrafelé ilyen pechesek a guruk.)"

Orbán Viktor: a Tisza Párt eltörölné az eddig támogatásokat és kedvezményeket

A miniszterelnök összegezte, hogy mit tudunk eddig a Tisza-adóról:

progresszív, megemelt többkulcsos adó, megemelt társasági adó, családi adókedvezmények eltörlése és most a magyar vállalatok támogatásainak megnyirbálása. 

Mindezt persze azért tudjuk, mert lebuktak - hívta fel a figyelmet a kormányfő. 

Orbán Viktor közölte:

Sebaj. Mi nyílt lapokkal játszunk. Indul a nemzeti konzultáció, ahol mindenki elmondhatja a véleményét adó-ügyben. Kivéve a brüsszelieket. Őket nem kérdezzük, mert a tiszától úgyis kiszivárog minden tervük.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!