Pesti Srácok

Orbán Viktor: Mi is terrorszerszervezetté nyilvánítjuk az antifát! (visszanézhető!)

A miniszterelnök szokásos kormányfői interjúját adja a Kossuth Rádió Jó Reggelt, Magyarország! című műsorában péntek reggel. A kormányfő a röszkei csata tizedik évfordulójának kapcsán beszélt a migrációról, az adókról, a politikai felelősségvállalásról, valamint egyebek mellett arról is, hogy egy közszereplő tarthat-e beszédet fegyverrel az oldalán.

Ismét interjút ad a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában Orbán Viktor. A miniszterelnök ilyenkor - ahogyan most is - értékeli az aktuális politikai történéseket és ismerteti a legfrissebb kormányzati döntéseket. A magyar kormányfő várhatóan kitér az orosz-ukrán háború fejleményeire, valamint az Európai Unió helyzetére is. 

A beszélgetés elején Orbán Viktor megemlékezett a migrációs válság tíz évvel ezelőtti tetőzéséről, kijelentve, hogy Angela Merkel német kancellár Wir schaffen das! (Meg tudjuk csinálni!) szlogenjét abban az időszakban el lehetett hinni. 

Elhittük, hogy meg tudják oldani a menekültválságot, de azóta tönkrement az autóiparuk, óriási hiteleket vesznek fel. Röszkén derült ki, hogy az egész mögött Soros György szervezeteinek a hálózata működik. Magyarország megvédte magát a migrációs válságtól, de akkor szembesültem a problémával, amikor ellátogattam a különféle menekülttáborokba. Biztos voltam benne, akármit is mondanak a németek, ez nekünk nem jó. Végül Németország is megváltozott, és nem tudta megoldani ez a problémát.

– közölte. 

Svéd ellenpélda

Orbán Viktor szerint ahová beengedték a migránsokat, ott jelentősen romlott a közbiztonság, a nyílt utcai összecsapások az élet részei lettek. Ezt a hibát nem lehet kijavítani, olyan mint a Bokros-csomag, amiért rengeteg gyerek nem született meg. A kormányfő szerint a svéd miniszterelnök, Ulf Kristersson régóta köszörüli a nyelvét Magyarországon, a svéd politika agresszív és kioktató jellegű, ezért a magyarok ezt rosszul tűrik. 

Miközben a svéd városokban tombol az erőszak, több mint 300 robbantásos bűncselekmény történt, a kormány nem tud úrrá lenni a helyzeten. Ezeket a migránsokat valaki beengedte, és ezért nem akarja vállalni senki a felelősséget

 – tette hozzá, jelezve: a migrációs politikában azóta sincs egyetértés az Európai Unióban.

Éppen ezért nem boldogok a svédek, amikor erről beszélni kell, és inkább Magyarországot támadják. Azt látni, hogy magunkon kívül senki másban nem lehet bízni. A Tisza is minden migrációs javaslatot megszavazott Brüsszelben, többek között megemelték a migránsoknak járó támogatásokat is. Mi azért hagytuk el az Európai Néppártot, mert nem értettünk egyet a migráció kérdésében, a Tisza pedig bement az Európai Néppártba

 – mondta Orbán Viktor.

Egykulcsos adó, Tisza-adó, nemzeti konzultáció

A miniszterelnök ezután kitért az egykulcsos adó sikerére, és a többkulcsos adórendszer problematikájára is.

Az egykulcsos adó azért népszerű Magyarországon, mert aki tízszer többet keres, az tízszer többet fizet. Ezzel szemben a többkulcsos testvére visszaélésekre ad okot, nagyobb bürokráciát igényel

– mondta a miniszterelnök.

Szólt arról is, hogy a Tisza alelnökének szavai alapján a párt már a választás előtt bevallotta, hogy hazugságokkal akarnak nyerni, míg Gyurcsány ezt csak a választás után közölte.

A nemzeti konzultáció eddig minden alkalommal segített abban, hogy a valós kérdések napvilágra kerüljenek, és így lesz ez az adózás ügyében is

– mondta Orbán Viktor. A kormányfő részletesen ismertette, hogy az egyes ágazatokban mekkora veszteséget jelentene az embereknek a Tisza-adó.

A mi kormányunk nem egyedekben gondolkozik, hanem családokat, és az adórendszernek ehhez kell igazodnia. A középpontban a család áll, amit a családi adórendszer megléte mutat.

– tette hozzá.

A kormány nem a családi pótlékot, hanem a munkához kapcsolódó kedvezményeket növeli. Így egyre több közösségben indult meg a középosztályosodás, a cigányok körében is.

A kormány megbecsüli a nyugdíjasokat

Orbán Viktor a nyugdíjasok helyzetéről azt mondta, hogy még 2010-ben született egy megállapodás, miszerint a nyugdíjak értékét megvédik. Ezt azóta mindig megtörtént. 

Novemberben korrigálunk mindig ezen a területen, különösen akkor, ha a vártnál nagyobb az infláció. A 13. havi nyugdíjat is visszaadta az időseknek ez a kormány, amit a baloldal korábban elvett

– jelentette ki a miniszterelnök.

Mit is rendez le Ruszin?

Ha a politikusok azért akarnak fegyvert hordani, mert fenyegetik őket, akkor nekem ágyút kéne vinnem. Nem hordhat magával egy értelmes ember fegyvert, ha közösségbe megy

 – mondta Orbán Viktor, aki arra is reagált, hogy Ruszin-Szendi Romulusz azt nyilatkozta, neki viszket a tenyere, meg le tudná ezt rendezni. 

Mit is, kedves barátom, mit rendezel te le? Nem az őserdőben élünk! Álljon meg a menet! Mit rendezel te le? Ez egy jogállam, itt szabályok vannak. Te nem lövöldözhetsz, mert vezérkari főnök voltál, és te nagyfiú vagy. Fenyegeted az embereket? Hát hogy jössz te ehhez?

– fakadt ki Orbán Viktor az interjúban.

Hozzátette, senki nem áll a többi állampolgár felett, akkor sem, ha az illető vezérkari főnök volt.

Történelmi döntés: Magyarországon is terrorszervezet lett az antifa

Orbán Viktor üdvözölte az amerikai elnök döntését, miszerint az antifát nemzetközi terrorszervezetté nyilvánította, és hasonló lépést sürgetett itthon:

Én örültem az amerikai elnök döntésének és kezdeményezni fogom, hogy tegyük mi is ezt itt Magyarországon. Az Antifa igenis egy terrorszervezet. Ide jöttek Magyarországra is, békés emberek az utcán voltak itt, félgóltra vertek, majd elmentek európai parlamenti képviselők és onnan oktatgatják Magyarországot a baloldalról. Hát gratulálok. Hát ez lehetetlen. Tehát szerintem nagyon helyes. Magyarországon is eljött az ideje, hogy az ilyen szervezeteket, mint az antifa, az amerikai mintát követve mi is minősítsük terrorszervezetnek.

A kormányfő emellett felidézte, hogy eltörölték a büntetéseket vízumügyben, amelyeket Joe Biden elnöksége alatt hoztak.

„Már elnökjelölt korában állapodtam meg Trump elnök úrral, hogy a Magyarországgal szembeni baloldal által bevezetett büntetéseket mind kitöröljük a rendszerből. Az elnök betartotta a szavát […], és visszaadta a magyaroknak a szabad mozgás, vízum nélküli beutazás lehetőségét. A barátság a politikában is számít.”

Kiemelt kép: MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán