Pesti Srácok

Ruszofóbiája miatt az EU a békekötés után sem venne orosz energiahordozókat

Ruszofóbiája miatt az EU a békekötés után sem venne orosz energiahordozókat
Dan Jorgensen. Fotó: Politico

Az Európai Uniónak az ukrajnai háború lezárása után sem szabad visszatérnie az orosz energiahordozókhoz - jelentette ki pénteken Koppenhágában az energiaügyekért felelős uniós biztos. Dan Jorgensen az EU energiaügyi minisztereinek informális találkozójára érkezésekor a sajtónak elmondta: az Egyesült Államok támogatja az EU-t abban, hogy leállítsa az orosz energia-importot.

Még ha béke is lesz, azt gondolom, akkor sem szabad importálnunk Oroszországból, és kitartok az álláspontom mellett – fogalmazott Jorgensen, hozzátéve, hogy várhatóan a jövő héten Chris Wright amerikai energiaügyi megbízottal is találkozik Brüsszelben.

A biztos újságíróknak elmondta, már hónapokkal ezelőtt javaslatot tett az Oroszországból érkező földgázimport betiltására, ezt a javaslatot pedig jelenleg az Európai Parlament tárgyalja. Mint mondta, nagyon fontos, hogy a tagállamok az ügyben egyetértésre jussanak annak érdekében, hogy az EU világos üzenetet tudjon közvetíteni Moszkva felé. Mint mondta, bízik abban, hogy sikerül a kérdésben közös álláspontot kialakítani, de hozzátette: tisztában van vele, hogy egyes országoknak fenntartásaik vannak.

Nem tűrjük tovább, hogy Oroszország fegyverként használja az energiát; ha energiafüggetlenné akarunk válni, ha csökkenteni akarjuk az energiaárakat és küzdeni akarunk az éghajlatváltozás ellen, a legfontosabb, hogy összekapcsoljuk energiahálózatainkat – szögezte le.

Kedves Mekk Elek, Kedves Dan Jorgensen! Az Egyesült Államok tényleg támogatja az EU-t abban, hogy leállítsa az orosz energia-importot? Tényleg? Azt is tetszik érteni, hogy miért? Segítünk. Azért, mert óriási profitra tesz szert azzal, hogy az óceán túloldaláról hajókáztatja át a cseppfolyósított gázt Európába, és ezzel szép lassan ezerszeres áron mérheti a naftát a vén kontinensen. Jó üzlet ez? Persze, hogy az! Amerikának. De azért fúj ruszki, ugye? A muszka meg majd eladja a sajátját Kínának. Annak a Kínának, amely jelenleg a déli ipari övezetben cseppfolyósítja az orosz gázt, hogy aztán speciális gigatankereken, Afrika megkerülésével – ezek a hajók ugyanis nem férnek át a Szuezi-csatornán – exportálják Európába, ahol az önhöz hasonló képességű döntéshozók örömmel megveszik azt, mert az már így úgy nem orosz, hogy közben az. Erről mikor tetszenek beszélni az európai embereknek?

 

 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.