Pesti Srácok

Újra megrendezésre kerül a Kárpát-medencei Magyar Médiatalálkozó

Újra megrendezésre kerül a Kárpát-medencei Magyar Médiatalálkozó
Negyedik alkalommal rendezte meg a Nemzetpolitikai Államtitkárság és a Magyar Nemzeti Médiaszövetség a Kárpát-medencei Magyar Médiatalálkozót.

Negyedik alkalommal rendezte meg a Nemzetpolitikai Államtitkárság és a Magyar Nemzeti Médiaszövetség a Kárpát-medencei Magyar Médiatalálkozót. A Kárpát-medence minden tájáról érkeztek résztvevők a rendezvényre. A Magyar Nemzeti Médiaszövetség Kosztolányi-díja is átadásra került, amelyet Mező Gábor kutató-újságíró és Rostás Szabolcs, az erdélyi Krónika főszerkesztője vehetett át.

A Kárpát-medencei Magyar Médiatalálkozó szombat reggeli hivatalos megnyitóján Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár, Hidvéghi Balázs, a Miniszterelnöki Kabinetiroda miniszterhelyettese, valamint Toót-Holló Tamás, az MNMSZ elnöke köszöntötte a résztvevőket, a pénteki nyitóesten pedig Szilágyi Péter helyettes államtitkár mondott köszöntőt.

Negyedik alkalommal rendezte meg a Nemzetpolitikai Államtitkárság és a Magyar Nemzeti Médiaszövetség a Kárpát-medencei Magyar Médiatalálkozót.
Negyedik alkalommal rendezte meg a Nemzetpolitikai Államtitkárság és a Magyar Nemzeti Médiaszövetség a Kárpát-medencei Magyar Médiatalálkozót. ahol Nacsa Lőrinc is köszöntette az egybegyűlteket.

 Kárpát-medencei Magyar Médiatalálkozón átadták a Kosztolányi-díjat

A rendezvény célja - amelyen a külhoni magyar nyelvű sajtó vezetői, vezető beosztású képviselői vettek részt - hogy lehetőséget biztosítson a találkozásra, továbbképzésre, szakmai és baráti kapcsolatok erősítésére.

A számos előadás és kerekasztal-beszélgetés mellett idén is átadásra került a Magyar Nemzeti Médiaszövetség Kosztolányi-díja, amelyet idén egy erdélyi és egy anyaországi újságíró kapott. Anyaországi részről Mező Gábor kutató-újságíró, külhoni részről pedig Rostás Szabolcs, az erdélyi Krónika főszerkesztője vehette át az elismerést.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!