Pesti Srácok

Mégis fontos megvédeni Európa határait a migránsoktól?

Mégis fontos megvédeni Európa határait a migránsoktól?

Az európai uniós menekültügyi és migrációs paktum tagállami végrehajtása erősíti az uniós határok védelmét és biztosítja, hogy a határellenőrzés nélküli schengeni övezet ismét teljes körűen működjön - jelentette ki az Európai Bizottság belügyi kérdésekért felelős tagja kedden Luxembourgban.

Az Európai Unió belügyi tanácsának ülését követően tartott sajtótájékoztatóján Magnus Brunner fontosnak nevezte, hogy a tagállamok közötti együttműködés szoros legyen a migrációs paktum rendelkezéseinek végrehajtása tekintetében, mert - mint kiemelte - a végrehajtás jobb helyzetet eredményez a külső határokon. "Jobb határvédelemre van szükségünk a külső határokon, hogy a schengeni térség működése újra helyreálljon, és megszűnjön a belső határellenőrzés. Szóval tegyük a dolgunkat, javítsuk a csomag végrehajtását, mert az nagyban szóló a külső határellenőrzésről" - fogalmazott az uniós biztos.

Szavai szerint a külső határok eredményes védelme lehetőséget teremt arra, hogy a tagországok megszabaduljanak a belső határellenőrzésektől, ami - mint kiemelte - "fontos Schengen számára".

Schengen az egyik legnagyobb eredmény, amit az Európai Unióban elértünk. Fontosnak tartom, hogy Schengen működjön és növekedjen. Ezen dolgozunk

- fogalmazott. Brunner a nap folyamán korábban újságíróknak nyilatkozva fontosnak nevezte, hogy az uniós maradásra jogosulatlan migránsok visszaküldésének mechanizmusa működjön, mivel - szavai szerin - elfogadhatatlan, hogy az EU-ban illegálisan tartózkodó migránsok közül csak mintegy minden ötödiket sikerül ténylegesen kiutasítani. Az Európai Bizottság nyitott a márciusban benyújtott rendeletjavaslatban bemutatottaktól eltérő megoldásokra is - tette hozzá az uniós biztos.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!