Pesti Srácok

A legpontosabb intézet új előrejelzése: tízpontos Fidesz-előny, erősödő kormánypárti tábor

A legpontosabb intézet új előrejelzése: tízpontos Fidesz-előny, erősödő kormánypárti tábor

A 2022-es választás előtt toronymagasan a Magyar Társadalomkutató szolgáltatta a legpontosabb prognózist: akkor 50 százalékos Fideszt, 40 százalékos ellenzéket és egyedüliként Mi Hazánk-bejutást jeleztek. A legpontosabb intézet friss kutatása szerint tíz pontos növekedést produkált a Fidesz–KDNP.

A 2022-es választás előtt toronymagasan a Magyar Társadalomkutató szolgáltatta a legpontosabb prognózist: akkor 50 százalékos Fideszt, 40 százalékos ellenzéket és egyedüliként Mi Hazánk-bejutást jeleztek. A legpontosabb intézet friss kutatása szerint a kormány amerikai útja látványosan megmozgatta a Fidesz–KDNP táborát.

A legpontosabb intézet friss kutatásának eredménye (Forrás: Magyar Társadalomkutató)

A legújabb felmérés alapján az aktív pártválasztók 50%-a a kormánypártokra voksolna, míg a Tisza Párt 40%-on áll. A Fidesz–KDNP előnye 8-ról 10 százalékpontra nőtt, ami egyértelmű trendfordulót jelez.

Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője szerint a kormányfő amerikai tárgyalásai „nemzetközi presztízsnövekedést és belpolitikai stabilitást üzennek”, ami a mérésekben is megjelent. A két nagy blokk mögött továbbra is csak a Mi Hazánk jutna be az Országgyűlésbe.

A kutatás megerősíti: amikor választási előrejelzésről van szó, érdemes figyelni a Magyar Társadalomkutató számaira.

SEO-kulcsszavak: Magyar Társadalomkutató felmérés, Fidesz előny, Tisza Párt támogatottság, Deák Dániel elemzés, 2025 közvélemény-kutatás, Mi Hazánk bejutás.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!