Pesti Srácok

Budapesten lázadnak a Tisza-szigetek – Minden felelősség az aktivistáké, Magyar Péter meg learatja a babérokat

Budapesten lázadnak a Tisza-szigetek – Minden felelősség az aktivistáké, Magyar Péter meg learatja a babérokat
Fotó: Koszticsák Szilárd

A budapesti Tisza-szigetek aktivistáinak lelkesedése látványosan visszaesett az elmúlt hónapokban egy Magyar Nemzetnek nyilatkozó forrás szerint. Az alapvető probléma mindenhol ugyanaz, Magyar Péter aratja le a babérokat, miközben minden felelősség, minden munka az aktivistákra hárul.

Mint a Magyar Nemzetnek nyilatkozó forrás kiemeli, Magyar Péter és általánosságban a Tisza párt elnöksége csak „erőforrásként használja a szigeteket”.

Magyar Péter
A Tisza aktivistái nem tudnak azonosulni Magyar Péter személyiségével; fotó: Purger Tamás

Úgy fogalmaz,

amint valami kérdés, kérés felmerül az aktivisták részéről, mintha a föld nyelte volna el őket.

A belsős informátor szerint az aktivisták egyre gyakrabban tagadják meg az együttműködést az autoriterré váló pártvezetéssel.

Minden felelősség, munka, feladat az aktivistáké, a babérokat pedig Magyar Péter aratja le

– fogalmaz. A forrás kitér arra is, legtöbben akkor csalódtak a Tisza-vezetésben, amikor kiderült, hogy irányított módon akarták levezényelni az előválasztást, hogy az nyerjen, akit Magyar Péter akar.

Magyar Péter akarja megszabni, ki nyerje az előválasztásokat

A párton belüli források szerint míg Magyar Péter a nyilvánosság előtt egyedülállóan demokratikus előválasztási rendszerről beszél, miközben az már a tagság szerint is csak egy „kirakat-előválasztás”, amelyben előre kijelölt, „biztos káderek” élvezhetnek előnyt. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy két gyenge jelöltet állítanak amellé a kiszemelt politikus mellé, akit Magyarék szeretnének.