Pesti Srácok

Orbán a tiszás jelöltekről: túl baloldaliak, túl brüsszeliek

Orbán a tiszás jelöltekről: túl baloldaliak, túl brüsszeliek
Orbán Viktor
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán

Megjelente a tiszavirágok. Azok az egynapos politikuspalánták, akiktől majd jól megbukik az Orbán! A miniszterelnök meg végignézett rajtuk és legyintett.

Orbán szerint ugyanis pont az történt, amit vártunk: ugyanaz a baloldal tért vissza, csak új köntösben. Mondhatni sokadszor támadt fel az SZDSZ.

Orbán Viktor már csak egy kávét kér
Orbán Viktor már csak egy kávét kér

A miniszterelnök úgy fogalmazott, hogy ha a hatalom a baloldalhoz kerülne, akkor „Brüsszel irányítana”, és a magyar emberek megszorításokkal, adóemelésekkel, munkanélküliséggel és káosszal szembesülnének. 

Orbán Viktor szerint ez a jelöltállítás már most megmutatja, milyen irányt képvisel a Tisza Párt és az ellenzéki összefogás.

A miniszterelnök állítása szerint „túl baloldaliak, túl brüsszeliek és túl kockázatosak”. Úgy látja, a Tisza Párt és szövetségesei csak látszólag hoznak újat, valójában a korábbi ellenzéki botrányok és baloldali stratégia folytatódik.

Orbán Viktor szerint a felsorolt botrányok és szereplők jelzik, hogy a baloldal semmilyen valódi megújulást nem tudott felmutatni. A miniszterelnök úgy látja, hogy a Tisza Párt jelöltlistája nemcsak politikai kockázatot, hanem gazdasági és társadalmi veszélyt is jelent. 

Orbán üzenete egyértelmű:

 nem szabad Magyarország sorsát ilyen jelöltek kezébe adni!

 

 

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.