Pesti Srácok

Orbán Viktor: Biztos gyarapodás, kiszámítható nyugdíjasévek, mától nyugdíjemelés

Orbán Viktor: Biztos gyarapodás, kiszámítható nyugdíjasévek, mától nyugdíjemelés

Mától átlagosan 51 ezer forint kiegészítő nyugdíjemelés érkezik minden nyugdíjasnak – jelentette be a miniszterelnök. Orbán Viktor hozzátette: jövőre fokozatosan bevezetik a 14. havi nyugdíjat, így a kormány tartja a korábbi vállalásait az idősek kiszámítható, biztos jövedelméről.

Mától átlagosan 51 ezer forint kiegészítő nyugdíjemelés érkezik minden nyugdíjasnak – jelentette be a közösségi oldalán a miniszterelnök. Orbán Viktor hozzátette: jövőre fokozatosan bevezetik a 14. havi nyugdíjat, így a kormány tartja a korábbi vállalásait az idősek kiszámítható, biztos jövedelméről.

Orbán Viktor biztos gyarapodást, kiszámítható nyugdíjaséveket ígér (Forrás: FB)

A kormány 2010 óta vállalta: mindig megőrzi a nyugdíjak értékét, és ehhez 2025-ben is tartja magát. Ennek részeként mától átlagosan 51 ezer forint kiegészítő nyugdíjemelés érkezik minden nyugdíjasnak – fogalmazott a közösségi oldalán Orbán Viktor. 

A miniszterelnök kiemelte: 

a nyugdíjak ügye nem ér véget ezzel, a kormány gőzerővel dolgozik a 14. havi nyugdíj bevezetésén, amelyet jövőre fokozatosan, de biztosan megvalósítanak.

Hangsúlyozta, a kormányzásuk alapelve, hogy amit vállalnak, ahhoz tartják is magukat. 

Biztos gyarapodás, kiszámítható nyugdíjasévek. Nem kis dolog ebben a változó és veszélyes világban. Tisztelet az időseknek!

– fogalmazott a bejegyzésben.

 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!