Pesti Srácok

Szijjártó Péter: őrültség újabb százmilliárd eurót Ukrajnába küldeni

Szijjártó Péter: őrültség újabb százmilliárd eurót Ukrajnába küldeni
Fotó: KKM

Őrültség újabb csaknem százmilliárd eurót Ukrajnába küldeni az európai adófizetők pénzéből, így amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig nem fogják engedni azt, hogy a magyar emberek pénzét elküldjék egy háborús maffiának aranyból készült vécékre. Erről Szijjártó Péter beszélt ma Székesfehérvárott.

Őrültség újabb csaknem százmilliárd eurót Ukrajnába küldeni az európai adófizetők pénzéből, így amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig nem fogják engedni azt, hogy a magyar emberek pénzét elküldjék egy háborús maffiának aranyból készült vécékre. Erről Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszélt szerdán Székesfehérváron.

VON DER LEYEN, Ursula
Szijjártó Péter reagált von der Leyen pénzkérésére (Fotó: Vincenzo Livieri)

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető az országjárása keretében rendezett pódiumbeszélgetést megelőző sajtótájékoztatóján arról számolt be, hogy az elmúlt napok során mindenki számára végérvényesen bebizonyosodott, hogy Ukrajnában egy rendkívül korrupt állami gépezet működik. "Kiderült, hogy az európai emberek pénzének egy jelentős részét Ukrajnában egy háborús maffia tette zsebre, nyúlta le" - mondta. 

"Minden normális helyen úgy van, hogy ha ez kiderül, akkor azok, akik küldik a pénzt, azonnal leállítják a pénzküldést, elszámolást kérnek, választ kérnek arra, hogy hova került az európai emberek pénze. Ez normális helyen így történik. De Brüsszel nem normális hely"

 - folytatta. 

"Ez látszik abból, hogy miután kiderült, hogy az európai emberek pénzének egy részét aranyvécékre és egyéb luxuscikkekre költötte el a háborús maffia Ukrajnában, ezután Brüsszel újabb majd százmilliárd eurót akar küldeni Ukrajnába az európai adófizetők pénzéből" 

- tette hozzá. 

Majd megismételte, hogy ez "őrültség, botrány és megengedhetetlen", illetve leszögezte, hogy amíg a nemzeti kormány van hatalmon Magyarországon, addig nem fogják azt hagyni, hogy a magyar emberek pénzét egy háborús maffiának küldjék el aranyvécékre. 

Szijjártó Péter úgy vélekedett, hogy a jelek szerint Brüsszel emellett elkötelezett, hiszen Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke levelet írt a tagállamok vezetőinek, amelyben kész tényként közölte, hogy további közel százmilliárd eurót fognak átadni Kijevnek. 

"A kérdése pusztán annyi, hogy ezt az európai országok közvetlenül a költségvetésükből finanszírozzák, vagy adósítsák el magukat, vegyenek fel hitelt és úgy fizessék ki" - húzta alá. 

"És szeretném világossá tenni, hogy amíg mi kormányzunk, addig a magyar emberek pénzét nem fogják elküldeni Ukrajnába. De az is világos, hogy Brüsszel minden pénzt oda akar adni az ukránoknak, s ehhez arra van szükségük, hogy minden ország minden kormánya ezzel egyetértsen. És pontosan tudják, hogy amíg mi kormányzunk, ilyen nem lesz"

 - szögezte le. 

"Pontosan tudják, hogy csakis akkor tudnak áttörni és csakis akkor tudják a magyarok pénzét elküldeni Ukrajnába, ha Magyarországon is olyan kormány lenne, amely ebbe beleegyezne. És az világos, hogy a Tisza Párt, amely az Európai Néppárt tagja, hozzájárulna, jóváhagyná ezt a döntést" - hangsúlyozta. 

A miniszter végül úgy összegzett, hogy ha a Tisza Párt kerül hatalomra jövőre, akkor a magyar emberek pénzét Ukrajnába küldenék, ha viszont maradt a nemzeti kormány, akkor erről szó sem lehet. "Ez a különbség, és ez a tét. Ez az egyik legfontosabb tét jövőre a parlamenti választáson. Azt javaslom mindenkinek, hogy ezt fontolja meg, mielőtt dönt arról, hogy elmegy-e szavazni és hogy kire szavaz" - zárta mondandóját.

 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.