Hiába egyezett meg a Kormány, a kamionosok csak megbénítják karácsony előtt a fővárost

Több ezer kamion vonul át hétfőn Budapesten a fuvardíjemelés ellen tiltakozva. Bár Lázár János Építési és Közlekedési Minisztériumának sikerült megállapodni a fuvarozók szakmai érdekképviseleti szervezeteivel, hogy nem lesz fuvardíjemelés az új év első napjától, a kamionosok mégis megtartják a demonstrációt.
A kamionosok tiltakozó csoportját Orosz Tibor képviseli, aki határozottan elhatárolódott a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete által aláírt megállapodástól. Mint kiemelte, akár kétezer teherautó béníthatja meg a 22-ére előzetesen bejelentett demonstráció során a főváros közlekedését.

Az M3-as felől érkeznek a kamionosok
A tiltakozás menetrendje szerint az M3-as autópálya felől érkeznek a kamionok, majd onnan az Árpád hídon keresztül Budára vonulnak, onnan vissza a Hősök terére.
Orosz Tibor reményét fejezte ki, hogy a közlekedésben komoly fennakadásokat okoznak a népes tömeg miatt.







