demonstráció
Demonstrációt hirdettek a taxisok
A budapesti taxisok körében egyre nő az elégedetlenség, miután a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésén nem született döntés a 2023 óta változatlan tarifák ügyében.Hadházy Ákos ismét meg akarja bénítani Budapestet – forgalmi káosz kedd este
Óriási dugókra kell számítani ma a főváros szívében vonulásos tüntetés miatt. A demonstráció politikai arca ezúttal is Hadházy Ákos, aki korábban is többször okozott komoly fennakadásokat a városi közlekedésben.Hiába egyezett meg velük a kormány, a kamionosok csak megbénítják karácsony előtt a fővárost
Bár Lázár János Építési és Közlekedési Minisztériumának sikerült megállapodni a fuvarozók szakmai érdekképviseleti szervezeteivel, hogy nem lesz fuvardíjemelés az új év első napjától, a kamionosok mégis megtartják a demonstrációt.Egyelőre nem tudható, ki az a hat országgyűlési képviselő, akinek inog a mentelmi joga
Kérdés, ki az a hat országgyűlési képviselő, aki nem mondott le a mentelmi jogáról önként?Összecsaptak a tüntetők a rendőrökkel Belgrádban
Egyre erőszakosabbá válnak a tavaly óta tartó szerbiai tüntetések.Erőt a szenvedésből – Így emlékeztünk 37 évvel ezelőtti nagy Erdély-tüntetésre
Ma, mikor ismét el akarják törölni a határon túli magyarság egy részét, az emlékezésből újra erő és kitartás sarjadt.Demonstrációt szervez a Szent István Intézet Macron háborúpárti és életellenes politikája miatt
A Magzatgyermek napján, azaz március 25-én tartanak demonstrációt a civilek a Szent István Intézet szervezésében Franciaország nagyköveti rezidenciájánál, így fejezve ki tiltakozásukat amiatt, hogy a francia elnök az alkotmányba is beemelte az abortuszhoz való jogot, valamint háborús retorikát folytat. Máthé Zsuzsa, a Szent István Intézet igazgatója lapunknak úgy fogalmazott: legkisebb embertársaink életének elvételét alkotmányba foglalni véleménye szerint rendkívül bizarr. Szavai szerint Macronnak nincs gyermeke, és azzal, hogy a mi fiainkat és férjeinket küldené háborúba, tulajdonképpen a mi gyermekeink életét kockáztatja."Gyakorlatilag ez a nemzet arcul csapása" – Demonstrációt tartottak a Petőfi-laktanya átnevezése miatt
Közel háromszázan demonstráltak pénteken este a korábbi Petőfi Sándor laktanya átnevezése miatt. Mint ismert: néhány héttel ezelőtt Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter jelentette be, hogy a Budaörsi úti egykori Petőfi Sándor laktanya Mária Terézia nevét veszi fel. A mai eseményen - melyet civilek, köztük a Magyarok Világszövetsége szervezett és a laktanya előtt tartottak meg - a felszólalók az átkeresztelést a nemzet elleni árulásként jellemezték. A PestiSrácoknak nyilatkozó résztvevők egyike pedig arról beszélt: ha egy Habsburg ajándékot ad, akkor is rombol, ezért látja úgy, hogy nincs jó üzenete az átnevezésnek. A rendezvényen Novák Előd, a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselője is jelen volt, aki kérdésünkre válaszolva kifejtette, véleménye szerint "a névváltoztatás széleskörű társadalmi felháborodást váltott ki." Úgy látja, inkább magyar hősökről kellene elnevezni a laktanyát - példaként Zrínyi Ilonát említette. A politikus arról is beszélt, hogy a Petőfi laktanya átkeresztelésének igen rossz aktuálpolitikai üzenete is van. S hogy mindezt miért is gondolja így? A videóból megtudhatja! Kattintsanak, érdemes!Vörös zászló, szoborra akasztott Pintér Sándor, kommunista jelszavak és tucatnyi tüntető – Így virrasztottak a diákok a Belügyminisztériumnál (PS-GALÉRIA)
Virrasztással folytatta a demonstrációt a diákok "keménymagja" a Belügyminisztériumnál, ahol voltak régi kommunista jelszavak, szoborra akasztott belügyminiszter és persze tucatnyi kormányváltó diák is, akik a tanárokért tüntettek a maguk módján. Senki sem bántotta őket.Ajánljuk még

















