Pesti Srácok

Az Országgyűlés megszavazta a Budapestnek nyújtandó segélyhitelt

Az Országgyűlés megszavazta a Budapestnek nyújtandó segélyhitelt
Fotó: Balogh Zoltán/MTI

Az Országgyűlés szerdai rendkívüli ülésen megszavazata, hogy a magyar kormány segélyhitelt nyújtson a Fővárosi Önkormányzatnak, amely jelenleg a csőd szélén táncol. De hiába a kormányzat segítségnyújtása, mert Karácsony Gergely bejelentette, hogy ők inkább a banki hitelt választanák a kormány segítő keze helyett.

Az Országgyűlés 134 igen szavazattal elfogadta, hogy a kormány segélyhitelt nyújtson a Karácsony Gergely vezette fővárosi önkormányzatnak a csőd elkerülésére. A javaslat megteremti a jogi kereteit annak, hogy az anyagilag nehéz helyzetben levő, fizetési nehézségekkel küzdő fővárosi önkormányzat hitelt tudjon igénybe venni. Ezzel a fővárosi intézményeknél, a közszolgáltatásokban, ezen belül a tömegközlekedésben érintett dolgozók munkabérének kifizetését tudják rendezni.

Országgyűlés, Karácsony
Bár az Országgyűlés megszavazta a fővárosnak nyújtandó segélyhitelt, Karácsony Gergely nem kér belőle. 

Karácsony szerint el kell felejteni a segélyhitel lehetőségét

Karácsony Gergely főpolgármester korábban politikai furkósbotnak nevezte a segélyhitel lehetőségét, majd pedig azt állította, az ilyen jellegű javaslatokat egy életre el kell felejteni. A városvezető egyértelművé tette, hogy nem fognak élni a segélyhitellel, inkább pénzintézetektől vesznek fel kölcsönt.

A segélyhitel egy biztonsági mentőöv a budapestieknek, hogy a város működjön, a dolgozók fizetést kapjanak, és senki ne tehesse zsebre a pénzt, ami őket illeti

– mutatott rá Szentkirályi Alexandra.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a múlt heti Kormányinfón lapunk kérdésére elmondta:

Karácsony Gergely konfliktusokat keres a kormánnyal, ezzel szemben a kormány inkább egyetértési pontokat keres. Ha a főváros a saját feladatait ellátja, akkor nincs szükség a kormány beavatkozására, a kabinet ennek örülne.

 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!