Pesti Srácok

Odessza ellenáll – Megostromolták az ukrán kényszersorozók kisbuszát

Odessza ellenáll – Megostromolták az ukrán kényszersorozók kisbuszát

Egyre erőszakosabb formát ölt az ellenállás Ukrajnában a kényszersorozókkal szemben. A minap Odessza került be a hírekbe egy ilyen történettel, mikor a feldühödött tömeg megostromolta a TCK járművét, hogy kiszabadítson három kényszersorozott férfit.

Már többször is beszámoltunk arról, hogy az ukrán lakosság egyre hevesebb ellenállást tanúsít a kényszersorozókkal szemben. Alig egy hete Lembergben késelték meg a TCK egyik emberét, tegnap pedig Odessza adott otthont egy valóságos ostromnak, mikor a feldühödött civilek rátámadtak a sorozók kisbuszára, hogy kiszabadítsák társaikat.

Odessza nem hagyja a fiait
Odessza nem hagyja a fiait

Odessza nem hagyja a fiait – Videón az ostrom

Az esetről videófelvétel is készült:

Amint látható, a TCK tisztjei nem merik elhagyni a járművet, amit autóabroncsokkal és kövekkel is dobálnak, majd a betört ablakon keresztül húzzák ki az elfogott férfiakat. Az ukrán portálok szerint a támadásban két toborzótiszt könnyebben megsérült. Érdemes megfigyelni azt is, hogy míg korábban a félelem miatt leginkább a nők álltak ki a kényszersorozással szemben, most már férfiak támadtak rá a katonákra.

Ez arra utal, hogy erősödik a polgári ellenállás, és a tüntetők már nem félnek attól, hogy őket is besorozzák, bíznak abban, hogy a túlerővel elrettenthetik a hadkiegészítő embereit.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!