Pesti Srácok

Orbán Viktor: a Patrióták bicepszet növesztettek!

Orbán Viktor Brüsszelben
Orbán Viktor Brüsszelben
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Kaiser Ákos

A Patrióták bicepszet növesztettek - írta szerda reggel közzétett bejegyzésében Orbán Viktor miniszterelnök, aki tegnap érkezett meg Brüsszelbe. Orbán Viktor a mai napirenddel kapcsolatban elárulta, hogy szerda reggel előkészítő tárgyalásokat tartanak, ezt követően pedig a Patrióták európai parlamenti frakciójának csúcstalálkozóján vesz részt.

Orbán Viktor kormányfő úgy fogalmazott a Patrióta európai parlamenti frakcióról, hogy azok "bicepszet növesztettek", majd közölte, hogy "ma reggel előkészítő tárgyalásokkal kezdünk, aztán irány a Patrióták csúcstalálkozója, most először két miniszterelnökkel."

Orbán
Orbán Viktor és a Patrióták európai parlamenti frakciójának politikusai. 

Orbán: ez a győztes hazafiak szövetsége

A miniszterelnök ezzel összefüggésben - a cseh parlamenti választásokra is utalva - kijelentette:

Andrej Babis visszatérésével a Patrióták pártcsaládja másik súlycsoportba került. 

Majd a kormányfő kiemelte, hogy a Patrióták a

harmadik legnagyobb frakció az Európai Parlamentben, két miniszterelnök a Tanácsban, Salvini kormányon Olaszországban, a legerősebbek vagyunk Franciaországban, Ausztriában és Hollandiában, felkészül Spanyolország és Portugália.

Ez a győztes hazafiak szövetsége, amely újra naggyá fogja tenni Európát. Ha kell, széllel szemben harcolva - hangsúlyozta  Orbán Viktor. 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!