Pesti Srácok

Steiner Attila: a Tisza adótervezete drasztikusan megdrágítaná az autósok életét

Steiner Attila: a Tisza adótervezete drasztikusan megdrágítaná az autósok életét

A Tisza adótervezete drasztikusan megdrágítaná az autósok életét - közölte Steiner Attila energetikáért felelős államtitkár Facebook-videójában csütörtökön.

Steiner Attila emlékeztetett: a Tisza tervei alapján az autók után 32 százalékos áfát és még vagyonadót is kellene fizetni. Vagyis tisztán azért, mert egy átlagos 1600 köbcentiméteres vagy annál nagyobb autóval rendelkezünk, sokkal több adót kellene fizetni - mondta.

Az államtitkár kifejtette, hogy az áfa emelésével minden drágább lenne, az autóvásárlás, a szervizelés, az alkatrészek, például a fékbetétcsere, és nem csak pár száz forinttal, hanem több tízezer, akár százezer forinttal is. És még erre jön a fekete leves - fogalmazott, minden 1600 köbcentiméternél nagyobb motorral rendelkező autó esetében vagyonadót is kellene fizetni, 6,5 százalékos mértékben. Úgyhogy nem csak megvásárolni és fenntartani lenne drágább az autókat, hanem még egy különadót is a nyakunkba varrnának - mondta Steiner Attila.

A Tisza adóemelései tehát senkit sem kímélnének, adóemelés lenne a magyar családoknak, a dolgozó embereknek, a nyugdíjasoknak, az ingatlantulajdonosoknak, a vállalkozóknak, és most már az autótulajdonosoknak is - összegezte, hozzátéve: mindenkitől pénzt akarnak behajtani, hogy Brüsszel háborús terveit tudják finanszírozni. Ne hagyjuk ezt! - szólított fel a videójában Steiner Attila.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!