Pesti Srácok

A román nacionalizmus még Nottinghamben sem pihent, román zászlóval hergelték a magyarokat

A román nacionalizmus még Nottinghamben sem pihent, román zászlóval hergelték a magyarokat

Miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága hatalmas pénzbírságot szabott ki az FK Csíkszeredára, azért mert a szurkolók magyar és székely zászlót "merészeltek" lobogtatni az egyik mérkőzésen, két román drukkernek ez sem volt elég és a tegnapi Nottingham-Ferencváros meccsen román zászlóval akarták hergelni a magyar szurkolókat.

Ahogy arról már lapunk is írt, a FK Csíkszeredára minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki a FRF, azért mert a klub drukkerei magyar és székely zászlókkal szurkoltak csapatuknak, a Csíkszeredának. A klubnak 25.312,50 lejt - 1.896.309 forintot - fizetnie, amely összeg kifizetését azonban a Honvéd és a Ferencváros vállalta magára. 

Székely és magyar zászlók az FC Csíkszereda lelátóján
A Csíkszeredának történő szurkolás bűnnek számított. 
Fotó: Székelyhon.ro

A románok Nottinghamben sem bírtak magukkal

Ugyanakkor két román szurkoló ezzel sem volt teljesen megelégedve, és úgy érezték, hogy a román zászlóval kísérlik meg hergelni a magyar szurkolókat a Nothingham-Ferencváros mérkőzésen. 

A mérkőzésen volt egy jelenet, amit a televízió nem mutatott:

a City Ground Stadion egyik hazai szektorából két szurkoló egy román zászló lengetésével hergelte az FTC-drukkereket

– derül ki a riafoci Instagram-oldalára feltöltött videóból. De a biztonsági személyzet tagjai nem nézték tétlenül, és kivezették a két román férfit a lelátóról. Távozásukat a magyar szurkolók nem hagyták szó nélkül, és a „Ria, ria, Hungária” rigmussal búcsúztatták az őket provokáló rajongókat.

 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!