Pesti Srácok

Orbán Viktor Zelenszkijnek: te szorult helyzetben vagy

Orbán Viktor válaszolt arra, amire mindenki kíváncsi
Orbán Viktor válaszolt arra, amire mindenki kíváncsi
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Kaiser Ákos

Hiába hízelegsz nekem, továbbra sem tudjuk támogatni a háborús erőfeszítéseidet - írta az ukrán államfőnek a magyar miniszterelnök.

Alighogy megszólalt Volodimir Zelenszkij, válaszolt Orbán Viktor az ukrán elnöknek. Zelenszkij is beszédet mondott a davosi Világgazdasági Fórumon, ahol a magyar kormányfőre utalva azt hangoztatta, hogy egyes vezetők „kis Moszkvává akarják tenni saját városaikat.”

Minden Viktor, aki európai pénzből él, és közben megpróbálja kiárusítani az európai érdekeket, megérdemel egy fejbekólintást, és ha jól érzi magát Moszkvában, az nem azt jelenti, hogy hagynunk kellene, hogy az európai fővárosok kis Moszkvákká váljanak

– mondta.

Orbán Viktor nem várt a válasszal.

Úgy látom nem fogjuk megérteni egymást. Én egy szabad ember vagyok, aki a magyarokat szolgálja.

Jelezte, Zelenszkij egy szorult helyzetben lévő ember, aki negyedik éve nem tud vagy nem akar lezárni egy háborút annak ellenére, hogy az Egyesült Államok elnöke ehhez minden segítséget megad.

Ezért hiába hízelegsz nekem, továbbra sem tudjuk támogatni a háborús erőfeszítéseidet. Az ukrán emberek természetesen válogatott sértéseid ellenére is számíthatnak rá, hogy folytatni fogjuk országod ellátását elektromos árammal és üzemanyaggal, ahogy az Ukrajnából érkező menekülteket is segíteni fogjuk. A többit az élet majd elrendezi, és mindenki megkapja, ami neki jár

- írta a kormányfő.

Kiemelt kép: 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!