Pesti Srácok

Bódis Kriszta újabb bejegyzésében a nagy semmiről írt

Bódis Kriszta újabb bejegyzésében a nagy semmiről írt
Bódis meséi arról szólnak, hogy valaki nem tudja, fiú-e vagy lány. ne csodálkozzunk, hogy a saját nevét sem tudja
Fotó: Illyés Tibor

A Tisza Párt LMBTQ-s tündérkéjének, Bódis Krisztának kellett pár nap, hogy legépelje azt, hogy valójában az ő alapítványa körül nincs semmi látnivaló és ő mesebeli hősként bizony sokat tett a Hétes telepért. Noha az elveszett százmilliók ügye ezzel nem oldódott meg, Bódis – feltehetően utasításra – vette a fáradtságot, hogy legépeljen pár sort.

Bódis Krisztina, a Csipke Józsika LMBTQ „szörnyköny” szerzője nem tud elszámolni azzal a pénzzel, amelyet egy „szivárványos” dán alapítvány utalt támogatásként Bódis Van Helyed Alapítványának számlájára. Mert hiába kutatja az ember az alapítvány tárgyévi, és az azt követő beszámolókban, hogy mire használták fel a 22 millió dán koronás támogatást (mai árfolyamon mintegy 1,15 milliárd forint), az azokból nem derül ki.

bódis
Bódis Kriszta és a pártfőtitkár Magyar Péter. 

Bódis több napos csönd után is csak a nagy semmiről írt

Bódisra az atomot pedig nem mások, mint szeretett roma barátai dobták le, konkrétan a Tisza-szimpatizáns Balogh Artúr, a Roma Tagozat Civil Szervezet vezetője, aki közölte, hogy az ózdi Hétes telephez kapcsolódó ügyek ez idáig tisztázatlanok. A roma vezető pedig nem kis pénzt, hanem két milliárd forintot kér számon Bódison.

A politikai babérokra törő Bódis a meglepetéstől pár napig meg sem tudott szólalni, ami felettébb különös volt, hiszen a tiszás szektaelit elég érzékeny az olyan hírekre, amelyek a párt valamelyik tagját vagy tagjait negatív színben tüntetik fel. De Bódis és Magyar Péter is csöndben maradt.

Azonban végül csak megjöhetett a központi utasítás egyenesen a főtitkártól, elnézést, pártelnöktől, hogy mégis csak kellene valamit erről írni, mert az ügy magától nem fog elhalni. A probléma az volt, hogy itt nem lehetett azt mondani, hogy Balogh Artúr a Fidesz embere, hiszen az alapítványi vezető ízig-vérig Tisza-szimpatizáns. Még nagyobb lehetett a probléma, ha az eltűnt pénz felhasználását nem lehet semmivel sem igazolni.

Szóval kedden Bódis mégiscsak nekilátott a gépelésnek, hogy írjon már valamit a Hétes teleppel kapcsolatban. Az már megint más kérdés, hogy a magát roma-barátként beállított politikus mondatai mennyire szolgáltak hatásos érvként. Egy szóval kifejezve: semennyire.

Bódis a posztban annyit írt:

Nekem több eredeti videóm van arról, hogy 1998-2013- ig önkéntes munkával, adományokból, és a Máltai Szeretetszolgálat segítségével mi mindent fejlesztettünk a Hétesben. Erről tényleg több száz órányi videó, riport, fotó és egyéb dokumentumom van.

Vagyis Bódisnak nincs semmilye. Mert azt azért nyilván Bódisék is tudják, hogy önmagában a videó, riport és fotó nem egyenlő az elszámolással. De van egy út, a menekülés, amit Magyar Pétertől már minden tiszás, így Bódis is olyan maximálisan elsajátított.

A menekülés pedig visszamutogatást jelent a Fideszre. Ugyanis Bódis szerint

Az igazság pedig az, hogy 2013- tól több éven át az állam és az önkormányzat kapott a Hétes telep felújítására pénzt. Kérdezem: azt hova tették?

Vastag bőr kell ahhoz, hogy valaki egyfajta „visszavágásként” úgy kérjen számon, miközben több száz millió forinttal egyelőre nem tud elszámolni. Ez nyilván tiszás adottság, ahogy a megrögzött hazudozás és áldozatpózban tetszelgés.

Nincs új a nap alatt. 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!