Pesti Srácok

Kapitány úr megint kamuzott - Szijjártó Péter igazította helyre

Te is beveszed Kapitány István kamuit?
Te is beveszed Kapitány István kamuit?

A Tisza Párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője ismét kamuzott Magyarország energiabiztonsága kapcsán, ugyanis nem igaz, hogy hazánk egyetlen útvonalon keresztül látná el magát kőolajjal – írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon. Kapitány István úgy tűnik, hogy a háborún való nyerészkedéshez sokkal jobban ért, mint ahhoz, hogy miként jut el az átlagemberekhez az energia.

A minisztérium közlése szerint a tárcavezető arról számolt be friss bejegyzésében, hogy "Megjelent Kapitány alelnök úr mai napi kamuja, ezúttal hazánk energiabiztonsága kapcsán. Azt írja: egyetlen útvonalon látjuk el magunkat kőolajjal. Ez kamu, mégpedig óriási kamu”.

Kapitány úr megint kamuzott - Szijjártó Péter igazította helyre
Kapitány úr megint kamuzott - Szijjártó Péter igazította helyre / Fotó: Derencsényi István

Az igazság ezzel szemben az, hogy két vezetéken látjuk el az országot: a Barátság kőolajvezetéken Ukrajna felől és az Adria-vezetéken Horvátország felől. Ezért sem tudják ellehetetleníteni hazánk olajellátását Kapitány alelnök úr és a Tisza Párt ukrán barátai, akik a választásba történő beavatkozás céljából nem indítják újra az olajszállítást Magyarország irányába a Barátság vezetéken”

 – húzta alá.

Kapitány alelnök úr nyilván azért ír kamukat energia témában, mert azt szeretné, ha a nyugati vállalatoktól, a mostaninál jóval drágábban vennénk a kőolajat. Hogy annak az 1000 forintos benzin lenne a következménye, az a Shell részvénytulajdonosait minden bizonnyal nem aggasztja”

– tette hozzá.

Kapitány István álláspontja

A TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai szakértője kedd esti Facebook-posztjában azt írta a hazai kőolajellátásról, hogy

Négy év elég kellett volna legyen arra, hogy Magyarország több irányból és több forrásból biztosítsa az olajellátást, és ehhez megteremtse a szükséges feltételeket. Ez nem történt meg.”

Kapitány szerint minden nemzet, így a magyar is, akkor és annyiban szuverén, amennyiben biztosítani tudja a saját maga számára a legolcsóbb, legmegbízhatóbb, legfenntarthatóbb és legkockázatmentesebb energiaforrásokat – írta, hozzátéve, hogy

„Ehhez képest a jelenlegi rendszer – ki tudja, miért – egyetlen forrásra, egyetlen útvonalra épül, amely ráadásul háborús övezeten keresztül érkezik: érthetetlen módon szinte monopolhelyzetben vannak az orosz beszállítók a magyar kőolajpiacon.”

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!