Pesti Srácok

Orbán Viktor elleni dróntámadással fenyegetőznek az ukránok

Orbán Viktor a veszélyek és lehetőségek évének tartja 2026-ot.
Orbán Viktor a veszélyek és lehetőségek évének tartja 2026-ot.
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Kaiser Ákos

Terrorcselekmény elkövetésével való fenyegetés miatt tett feljelentést a Központi Nyomozó Főügyészségen (KNYF) és a Nemzeti Nyomozó Irodánál (NNI) Tényi István, miután az InformNapalm nevű ukrán hírportál névtelen szerzője dróntámadással fenyegetőzött a magyar miniszterelnök ellen.

A bejegyzés írója a Facebookon nyíltan fenyegető kérdést tett fel: „Orbán Viktor Magyarország ellenségének nevezte Ukrajnát. Mit gondoltok – hány FPV-drónkezelő kellene ahhoz, hogy megfékezze Orbánt?” 

Dróntámadást akarnak elkövetni Orbán Viktor ellen
Dróntámadást akarnak elkövetni Orbán Viktor ellen

A poszt egyértelműen katonai eszközökkel való fellépésre utal a magyar kormányfő ellen. A bejegyzés végén a szerző a 2026-os magyar országgyűlési választásokra utalt, jelezve, hogy a Tisza Párt győzelmét szeretné. Ha indul is nyomozás, nehéz dolga lesz a magyar hatóságoknak, hiszen jogsegély keretében az ukrán szervektől kell további információkat beszerezni az ügyben. Ez több ok miatt is lassú folyamatnak ígérkezik. 

 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.