Pesti Srácok

Orbán Viktor fontos bejelentést tett: Elrendelték a magyarországi kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését

Orbán Viktor fontos bejelentést tett: Elrendelték a magyarországi kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán

Az ukrán kormány olajblokáddal gyakorol nyomást a magyar és a szlovák kormányra – mutatott rá a miniszterelnök. Orbán Viktor figyelmeztetett: Ukrajna további akciókra készül, hogy megzavarják a magyar energiarendszer működését.

– Elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését – jelentette be Orbán Viktor a védelmi tanács szerdai ülése után, amelyet az ukrán olajblokád miatt hívott össze. A miniszterelnök a közösségi oldalán közzétett videójában emlékeztetett, január 27-e óta nem érkezik olaj a Barátság kőolajvezetéken Magyarországra.

Orbán Viktor fontos bejelentést tett
Orbán Viktor fontos bejelentést tett

Orbán Viktor rámutatott:

Az adatokból egyértelmű, hogy ennek a példa nélküli leállásnak nem műszaki, hanem politikai okai vannak, az ukrán kormány olajblokáddal gyakorol nyomást Magyarországra és Szlovákiára.

A kormányfő az ülésen meghallgatta a nemzetbiztonsági szolgálatok beszámolóit. Ezek alapján úgy látja,

Ukrajna további akciókra készül a magyar energiarendszer működésének megzavarása érdekében.

A kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítése azt jelenti, hogy

a kiemelt energetikai létesítmények közelébe katonákat és a támadások elhárításához szükséges eszközöket is telepítenek. A rendőrség a kijelölt erőművek, elosztóállomások és irányító központok környékén nagyobb erőkkel járőrözik majd

– magyarázta Orbán Viktor, hozzátéve, hogy drónrepülési tilalmat rendelt el Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében.

Magyarországot nem lehet zsarolni!

– szögezte le videója végén a miniszterelnök.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!