Pesti Srácok

Orbán Viktor: megakarják szüntetni a tagállamok vétójogát!

Orbán Viktor: megakarják szüntetni a tagállamok vétójogát!
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Kaiser Ákos

Orbán Viktor miniszterelnök kedden közzétett bejegyzésében közölte, hogy a Európai Néppárt csúcstalálkozóján fontos döntések születtek, amelyek érintik hazánkat is. Orbán Viktor ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogy nem engednek a nyomásnak és Magyarországot megőrizzük a béke szigetének.

Orbán Viktor bejegyzésében azt írta, hogy a Magyar Péter vezette Tisza Párt "prés alatt" van. Majd közölte, hogy "a Néppárt zágrábi csúcstalálkozóján fontos döntések születtek". 

ORBÁN Viktor
Orbán Viktor
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán

A kormányfő kiemelte: 

Meg akarják szüntetni a tagállamok vétójogát, és ami ennél is fontosabb, az unióból katonai szövetséget akarnak faragni.

Abból sem csináltak titkot, hogy a terv útjában áll a nemzeti érdekek mellett kiálló magyar kormány. Ezért kell nekik a Tisza. Ha ugyanis a Tisza nyer, akkor a brüsszeli tervek mind zöld utat kapnak - húzta alá a miniszterelnök. 

Orbán: mondjunk nemet az ukrán háborúra a szomszédunkban, és mondjunk nemet a tiszás uszításra itthon!

A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy "nagy a feladat. Nagy a nyomás". Majd közölte, hogy a politikai ellenfelek "nem riadnak vissza semmilyen eszköztől". Orbán Viktor emlékezetett:

Ha kell, bűnözőket küldenek a fideszes fórumokra, fizetett provokátorként. Ha kell, megveretik azt, aki elmondja az igazságot a tiszás akciókról. Ezek tények.

A kormányfő ezt követően a magyar állampolgárokhoz fordulva azt írta:

Áprilisban meg kell fékeznünk őket! Mondjunk nemet az ukrán háborúra a szomszédunkban, és mondjunk nemet a tiszás uszításra itthon!

Addig pedig arra kérem minden honfitársunkat, hogy ne üljön fel a tiszás provokátoroknak. Magyarország a béke szigete. Tartsuk meg így - zárta a bejegyzését Orbán Viktor. 

 

Ajánljuk még