Pesti Srácok

Megkezdődött a katonáink kitelepülése a kritikus energetikai infrastruktúrákhoz

Megkezdődött a katonáink kitelepülése a kritikus energetikai infrastruktúrákhoz

Megkezdődött a Magyar Honvédség katonáinak kitelepülése a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítésére - közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter. Szalay-Bobrovniczky úgy fogalmazott, hogy erre a lépésre azért van szükség, mert fennáll a esélye annak, hogy Ukrajna megtámadja a magyar energiarendszer működését.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf közölte, hogy az elmúlt hetek és a rendelkezésre álló információk alapján a Védelmi Tanács értékelése szerint "Ukrajna megtámadhatja a magyar energiarendszer működését".

Szalay-bobrovniczky
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter
Fotó: MTI/Bús Csaba

Szalay-Bobrovniczky: Magyarország nem enged semmilyen zsarolásnak! 

A tárcavezető azt írta, hogy "a Magyar Honvédség erői reggel megkezdték a katonai kitelepülést az első 20 kritikus energetikai végpontra". Majd hozzátette, hogy "a tegnapi Egyeztető Törzs ülésén azt a döntést hoztuk, hogy a következő hét elején további 40 végpont kap megerősítést".

A honvédelmi miniszter az ukrán fenyegetésre reagálva kijelentette: 

Magyarország nem enged semmilyen zsarolásnak! Megvédjük Magyarország energiabiztonságát!

Magyar-szlovák vizsgálóbizottságot állítanak fel

Orbán Viktor magyar miniszterelnök a Kossuth Rádióban kijelentette, hogy az ukránok továbbra sem szállítanak olajat, amellyel egyértelműen olajválságot, káoszt akarnak előidézni az országban, hangsúlyozva, hogy az ukránok bármire képesek. Később a kormányfő bejelentette, hogy magyar-szlovák vizsgálóbizottságot állítanak fel a Barátság kőolajvezeték állapotának tisztázására. 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!