Pesti Srácok

Hollandiában betiltják a Muszlim Testvériséget

Hollandiában betiltják a Muszlim Testvériséget

Célba ért a Geert Wilders és Maikel Boon vezette Szabadságpárt (PVV) kezdeményezése. Hollandiában megszavazta ugyanis az országgyűlés a a Muszlim Testvériség nevű radikális iszlám szervezet betiltását.

Hollandiában egyre magasabb szintre emelkedik a radikális iszlamisták jelentette veszélyt. Amint arról mi is beszámoltunk, nemrégiben két éjszaka alatt két robbantásos merényletet is végre akartak hajtani a szélsőséges csoportok. A fenyegetést főként a Muszlim testvériséghez hasonló csoportok jelentik, ezért kezdeményezte Geet Wilders a szervezet betiltását.

Geert Wilders képviseli a patriótákat Hollandiában
Geert Wilders képviseli a patriótákat Hollandiában
Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

A törvényjavaslat elfogadására nem sokkal azután került sor, hogy egy zsinagógát és egy zsidó iskolát is támadás ért az országban. Hollandia Franciaország hasonló lépései után döntött a fokozódó feszültségek közepette a Muszlim Testvériség betiltása mellett – írja a Brussel Signal.  A lépésre a francia belügyminisztérium „A Muzulmán Testvériség és a politikai iszlám Franciaországban” című friss jelentését követően került sor. Ebben többek között arról írnak, hogy a mozgalom a nyugati társadalmakban való hosszú távú befolyásolási stratégián keresztül működik, különösen iskolákon, jótékonysági szervezeteken és helyi egyesületeken keresztül. 

A jelentés szerint egyébként a szervezet erre több esetben is az áldozatszerepet választotta, és az iszlamofóbia vádjával élt a kritikusok ellen. Az ideológiai cél azonban túlmutat a valláson és a jelentés arra is rávilágít, hogy a Muzulmán Testvériség alapítójának, Haszan al-Bannának víziója szerint az iszlámnak kellett volna irányítania az élet minden területét. Ez olyan szlogenekben tükröződik, mint például a „Korán a mi alkotmányunk”, amely kiemeli a vallási törvényeknek tulajdonított fontosságot.

A lépésre a francia belügyminisztérium „A Muzulmán Testvériség és a politikai iszlám Franciaországban” című friss jelentését követően került sor. Ebben többek között arról írnak, hogy a mozgalom a nyugati társadalmakban való hosszú távú befolyásolási stratégián keresztül működik, különösen iskolákon, jótékonysági szervezeteken és helyi egyesületeken keresztül. 

A jelentés szerint egyébként a szervezet erre több esetben is az áldozatszerepet választotta, és az iszlamofóbia vádjával élt a kritikusok ellen. Az ideológiai cél azonban túlmutat a valláson és a jelentés arra is rávilágít, hogy a Muzulmán Testvériség alapítójának, Haszan al-Bannának víziója szerint az iszlámnak kellett volna irányítania az élet minden területét. Ez olyan szlogenekben tükröződik, mint például a „Korán a mi alkotmányunk”, amely kiemeli a vallási törvényeknek tulajdonított fontosságot.

Nem csak Hollandiában tiltottá be a szervezetet

Azt is érdemes megjegyezni, hogy a francia nemzetgyűlés január 22-én hivatalosan is megszavazta a Muzulmán Testvériség mozgalom terrorszervezetnek nyilvánítását és felszólította az Európai Uniót, hogy vegye fel a szervezetet a blokk terroristalistájára. A holland indítvány nem változtatja meg azonnal a törvényt, de egyértelmű jelzést küld Európa-szerte a kormányoknak, hogy alaposabban megvizsgálják a Muzulmán Testvériséget.

 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.