Pesti Srácok

A magyar NNG Kft. kutatás-fejlesztési beruházása nagy lépés a gazdaság dimenzióváltása terén

A magyar NNG Kft. kutatás-fejlesztési beruházása nagy lépés a gazdaság dimenzióváltása terén
Fotó: KKM

Az NNG szoftverfejlesztő cég nyolcmilliárd forint értékű kutatás-fejlesztési beruházása újabb nagy lépés a magyar gazdaság dimenzióváltása terén, ami a kormányzat egyik fő célkitűzése - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Budapesten. A miniszter kiemelte, hogy támogatják azokat a nagyvállalatokat, akik itt fejlesztenek Magyarországon, hogy a szabadalmaikat itt jegyezzék be.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint Szijjártó Péter az NNG Kft. friss beruházásának bejelentésén arról tájékoztatott, hogy a magyar szoftverfejlesztő cég több mint nyolcmilliárd forint értékben kíván kifejleszteni egy átfogó, mesterséges intelligenciával támogatott navigációs megoldást, amihez a kormány 1,8 milliárd forintnyi támogatást nyújt, így segítve tucatnyi új, magas képzettséget igénylő munkahely létrehozását.

SZIJJÁRTÓ Péter, magyarország
Szijjártó Péter: Támogatjuk azokat a nagyvállalatokat, akik itt fejlesztenek Magyarországon. 
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Kaiser Ákos

Beszédében kiemelte, hogy ez a projekt egy újabb nagy lépés a magyar gazdaság dimenzióváltása terén, ráadásul túl is mutat önmagán, hiszen a vállalat szorosan együttműködik a járműgyártókkal és a magyar egyetemekkel is közös kutatások és tehetséggondozási programok érdekében.

"És ezzel az új fejlesztéssel újabb magyar technológiai-informatikai vállalkozások kapnak lehetőséget a fejlődésre, hiszen alapvetően magyar szállítókkal fog dolgozni az NNG" - fűzte hozzá a miniszter. Majd köszönetet mondott a cégnek, amiért magyar szoftvermérnökök teljesítményére alapozva tervezi a beruházást annak dacára is, hogy sikerrel tört be a világpiacra.

Szijjártó: támogatásainkkal ösztönözzük a nagyvállalatokat, akik itt fejlesztenek Magyarországon

Szijjártó Péter ezután kijelentette, hogy a magyar gazdaság dimenzióváltása minden nehézség ellenére is jól halad, ugyanis az elmúlt időszakban a felhalmozott komoly termelési tapasztalatra épülve igencsak megnőtt a kutatás-fejlesztési beruházások, az innovációra épülő fejlesztések száma, s így a technológiai színvonal és a hozzáadott érték is folyamatosan nagy lépésekkel emelkedik. Rámutatott, hogy ezen új világgazdasági korszakban alapvetően az innovatív technológiák felhasználása és elterjedése határozza meg egy-egy nemzetgazdaság sikerességét.

"Ezért nekünk, magyaroknak nem lehet kisebb célunk, mint hogy az új világgazdasági korszakhoz vezető modern iparágakban az európai vezető pozíciót célozzuk meg. Ezért például a digitális átállásban vagy a mesterséges intelligencia alkalmazásában is az éllovasok között akarunk haladni" - hangsúlyozta. Majd megjegyezte: "sok fontos lépést tettünk ennek érdekében, ilyen például az, hogy a tavalyi évben rekordot döntött az egy esztendő alatt Magyarországra érkező kutatás-fejlesztési beruházások száma".

"Soha korábban nem volt olyan, hogy egyetlen év leforgása alatt tizennégy kutatás-fejlesztési beruházás Magyarországra hozataláról állapodjunk meg. A tavalyi évben Magyarországra érkező kutatás-fejlesztési beruházások összesen 227 milliárd forintos értéket képviselnek, s összességében hatszáz újabb kutatás-fejlesztéshez kapcsolódó munkahelyet hoztak létre" - tudatta a tárcavezető. Illetve fontosnak nevezte, hogy ezen iparágban minél több hazai cég tudjon élni a kutatás-fejlesztéshez szükséges támogatásokkal, ezért szavai szerint ilyen irányban módosították is a támogatási szabályokat.

Szijjártó azt mondta:

Emellett pedig támogatásainkkal ösztönözzük a nagyvállalatokat, akik itt fejlesztenek Magyarországon, hogy a szabadalmaikat itt jegyezzék be.

A miniszter végezetül érintette az elmúlt másfél évtized kríziseit, a súlyos bizonytalanságot, amely kíséri az új világrend kialakulását, és üdvözölte, hogy Magyarország közben igazi gazdasági bravúrokat hajtott végre. "Viszont pontosan tudjuk azt, hogy egy ilyen időszakban a közösen nehezen elért eredmények könnyen veszélybe kerülhetnek és könnyen válhatnak törékennyé, ha a minket körülvevő háborúk eszkalálódnak, vagy nem sikerül elejét venni a globális energiaellátás rendkívüli bizonytalanságának" - figyelmeztetett.

"Ezért nekünk mindig az a legfontosabb kormányzati célunk, hogy Magyarország békéjét és biztonságát megőrizzük, vagyis hogy Magyarországot kívül tartsuk minden háborún, és megóvjuk az energiaellátási válságok minden létező következményétől" - összegzett.

 

 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.