Pesti Srácok

Nagy Ervin megkapta jutalmát: kinevezték az új államtitkárokat

Nagy Ervin megkapta jutalmát: kinevezték az új államtitkárokat
Fotó: Hatlaczki Balazs

A vasárnap reggel megjelent Magyar Közlöny felsorolta a Tisza-kormány új államtitkárait, összesen 54 nevet, illetve egy külön köztársasági elnöki határozatból kiderül az is, hogy ki lesz az oktatási tárca közigazgatási államtitkára. A közleményből megtudhattuk azt is, hogy mégsem hagyták hoppon Nagy Ervint, aki szintén pozícióhoz jut az új kormányban.

A Magyar Közlöny vasárnap reggeli számában megjelent Magyar Péter kormányának 55 új államtitkárát tartalmazó hivatalos névsor. Minisztériumonként az alábbiak kaptak államtitkári kinevezést május 26-i, keddi hatállyal a Sulyok Tamás államfő által szombaton Csíkszeredán aláírt elnöki határozat értelmében:

Agrár- és Élelmiszergazdasági Minisztérium:

dr. Árvay Nikolett
dr. Búza László
dr. Jobbágy Krisztina
Molnár János István.

Belügyminisztérium:

Halmai Ferenc Tibor
Kálnoki-Kis Attila
dr. Tóth Gábor.

Egészségügyi Minisztérium:

dr. Buga László,
dr. Porpáczy Krisztina,
dr. Svéd Tamás,
dr. Vokó Zoltán.

Élő Környezetért Felelős Minisztérium:

dr. Bögi Viktória,
Kelemen Ágnes,
Kertész-Káldosi Zsuzsanna Ágnes,
Kőrösi Levente.

Gazdasági és Energetikai Minisztérium:

dr. Fábián Ágnes Margit,
Porcher Áron Somerville,
Tóth András,
dr. Zolnay Judit.

Honvédelmi Minisztérium:
Kürtös László Antal,
dr. Sándor Zsolt,
Varga Attila.

Igazságügyi Minisztérium:

dr. Bódis Péter.

Közlekedési és Beruházási Minisztérium:

Barna Zsolt,
Tárkányi Zsolt,
Szemerey Samu.

Külügyminisztérium:

Breuer Klára,
Mészáros Krisztián,
Velkey György László.

Miniszterelnökség:

dr. Bíró-Nagy András,
Csontos Bence,
Kustánczi Norbert Rudolf,
Nagy Zsófia Anna.

Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium:

dr. Katz Sándor,
Kapronczai Balázs,
Kereki Judit,
Kókayné Lányi Marietta,
Naderi Zsuzsanna.

Pénzügyminisztérium:

Barabás Gyula,
Boda Nikoletta Tímea,
dr. Kövesdy Attila Zoltán.

Szociális és Családügyi Minisztérium:

dr. Barna-Szabó Tímea,
dr. Eliás Eszter,
dr. Gyurkó Szilvia Veronika,
dr. Tóth Kinga Dóra.

Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium:

Heidl György,
Nagy Ervin,
dr. Sári Zsolt,
Tompa Enikő.

Tudományos és Technológiai Minisztérium:

Bicskei László,
dr. Horváth Péter,
Polereczki Andrea.

Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium:

dr. Stumpf Péter Bence,
dr. Szabó Mátyás.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!