Pesti Srácok

Navracsics Tibor: van két ember, akivel a Fidesz 2030-ban nyerni tudna

Navracsics Tibor: van két ember, akivel a Fidesz 2030-ban nyerni tudna
Forrás: FB

A volt miniszter szerint Orbán Viktor nélkül nagyon komoly ellentétek lennének a párton belül. Navracsics Tibor elárulta, ki az a két ember, akivel a Fidesz nyerni tudna 2030-ban.

Nemrég a Köztér című műsor vendége volt Navracsics Tibor. Az áprilisi választási vereséget követően visszavonult Navracsics többek közt kijelentette, a Fidesznek vissza kellene térnie az 1998-as polgári értékeihez. A beszélgetés során kiemelte, hogy amennyiben szót kap a Fidesz június 13-i tisztújításán, erről is beszélni fog.

NAVRACSICS
Navracsics Tibor megnevezte azt a két politikust, akikkel 2030-ban nyerhetne a Fidesz (Fotó: FB)

Navracsics arra is rámutatott, hogy van, ahol bár kicsit nehézkesebben zajlik a tisztújítás folyamata, de úgy látja

vannak olyan jelek, amelyek azt mondják, hogy igenis van életerő a Fideszben.

Navracsics Orbán összetartó erejéről

A volt tárcavezető beszélt arról is, hogy szerinte Orbán Viktor nélkül nagyon komoly ellentétek lennének a párton belül. 

Orbán Viktor az integrációs erejével egy közös pont mindenki számára”

Navracsics megjegyezte, hogy a jelenlegi választási rendszert is kohéziós erő: „önsorsrontó, aki a mai választási rendszerben a Fideszt szétveri, kilép vagy szakít, mert az lenullázza vagy nagyon kockázatossá teszi a Fidesz politikai jövőjét”.

Rájuk van szükség a Fidesz megújulásához

Arra is rámutatott, hogy a Fidesz megújulásához a tapasztalt polgármestereik, helyi képviselőik, megyei közgyűlési elnökei lehetnek a Fidesz aranytartalékai. „Ezek az emberek tehetségesek, rájuk kell bízni a megújulást, ők tudnak hozni új dolgokat” – fogalmazott. 

Navracsics Tibor azt is elárulta, hogy 

Cser-Palkovics Andrást és Gulyás Gergelyt tudná elképzelni miniszterelnök-jelöltként 2030-ban. 

Ehhez azonban az kell, hogy felsorakozzon az új jelölt mögé a párt – szögezte le Navracsics Tibor.


 

 

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.