Pesti Srácok

Hivatalos – Mostantól a Tisza-kormány uralkodik

Hivatalos – Mostantól a Tisza-kormány uralkodik
Fotó: Illyés Tibor

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet. Az államfő a Sándor-palotában kedden kora délután kezdődött kinevezési ünnepségen adta át a Tisza-kormány tizenhat miniszterének megbízólevelét.

Az alaptörvény értelmében a minisztereket a miniszterelnök javaslatára a köztársasági elnök nevezi ki, a kabinet a tárcavezetők kinevezésével alakul meg. A miniszterelnök már hétfőn felszólította Sulyok Tamást, hogy ne akarjon közös képen szerepelni a Tisza-kormány minisztereivel.

Tisza-kormány
Felállt a Tisza-kormány; fotó: Hegedüs Róbert

Itt a Tisza-kormány végleges névsora

  • Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter,
  • Gajdos László élő környezetért felelős miniszter,
  • Görög Márta igazságügyi miniszter,
  • Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter,
  • Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter,
  • Kármán András pénzügyminiszter,
  • Kátai-Németh Vilmos szociális és családügyi miniszter,
  • Lannert Judit pedig gyermek- és oktatásügyi miniszter,
  • Lőrincz Viktória terület- és vidékfejlesztési miniszter,
  • Orbán Anita külügyminiszter,
  • Pósfai Gábor belügyminiszter,
  • Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter,
  • Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter,
  • Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter,
  • Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter,
  • Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter lett.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!