Pesti Srácok

Nocsak! Konstruktív párbeszédet is tud folytatni Magyar Péter

Magyar Péter és Varga Mihály. Fotó: Facebook/Magyar Péter.

Úgy tűnik, mégiscsak lehet kommunikálni a „fideszes bábokkal”, ahogyan Magyar Péter nevezte a kormányzati tisztségeket betöltött politikusokat. Milyen kár, hogy a szavazói nem vélnek felfedezni semmilyen ellentmondást a miniszterelnök részéről!

Magyar Péter hirtelen egy magától teljesen kivetkőzött poszttal jelentkezett be Facebookon, hirtelen nyoma sem volt hőzöngésnek vagy éppen fenyegetésnek.

„Konstruktív, előremutató, a felelősségi köröket tiszteletben tartó megbeszélést folytattam a Magyar Nemzeti Bank elnökével, Varga Mihállyal”

– írta a miniszterelnök.

Magyar Péter azt hangoztatta, hogy 

„Magyarország jövője szempontjából elengedhetetlen a kiszámítható gazdasági környezet és a forint stabilitásának megőrzése, a felelős gazdaságpolitikában pedig stratégiai partnerként tekintenek az MNB-re, miközben tiszteletben tartják a jegybank függetlenségét.”

A jegybank elnökével közölte azt is, milyen kormányzati lépéseket tesznek az uniós források hazahozataláért, valamint a korrupcióellenes intézkedésekről, Varga Mihály pedig az MNB-elleni eljárásokról tájékoztatta a miniszterelnököt. A miniszterelnök szerint „a kormány és a jegybank felelős, kiegyensúlyozott együttműködése a magyar gazdaság egészének érdeke”.

Varga Mihály elmondta, szerinte az MNB támogatja a kormány gazdaságpolitikáját, mert az eredményes együttműködés a teljes magyar gazdaság érdeke. Arról is beszélt, hogy a jegybank partner lesz az euró bevezetéséhez szükséges feltételek teljesítésében is.

Ez a konstruktív párbeszéd kellene, de nincsenek illúzióink.

Kiemelt kép: Magyar Péter és Varga Mihály. Fotó: Facebook/Magyar Péter.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!